Kuna pistiseandmise kohtuotsus pole veel jõustunud ja Merko Ehituse juhtkonna seisukoht on jätkuvalt, et nende ettevõtted pole pistist andnud, pole praegu karta piiranguid riigihangetel, kommenteeris Swedbank Marketsi Balti aktsiaanalüütik Kristo Sepp.
Tallinna linnaametnikele pistise andmises süüdi mõistetud ASi Merko Ehitus ning tema tütarfirmasid trahviti kokku 800 000 euroga.
„Lähtuvalt riigihanke seadusest ei tohiks võimalik karistus tuua endaga kaasa otseseid piiranguid riigihangetel osalemiseks,“ ütles Sepp. „Küll aga võib see tuua kaasa konkurentide kaebusi Merko Ehituse ning tema tütarettevõtete (OÜ Metsailu, OÜ Woody, OÜ Constancia) aadressil. Sellisel juhul on juhtkonna sõnul võimalik riigihangetel osaleda läbi teiste, antud kaasuses mitte osalenud tütarettevõtete.“
Esialgne mõju Merko Ehituse rahavoogudele oleks ühekordne ning piirduks otsuse jõustumisel trahvi tasumisele kuluvate rahaga, lisas analüütik.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:56
Kas tuhandeid faile saab muuta kiirelt sisukaks ja kompaktseks infoks? Nüüd saab
Kinnisvara- ja ehitusprojektide dokumentatsioon kasvab iga aastaga. Joonised, lepingud, koosolekuprotokollid, hooldusjuhendid ja tehnilised kirjeldused kogunevad erinevatesse süsteemidesse ning lõpuks on tükk tegu, et üldse aru saada, kus midagi asub. Ent see kõik saab tehisintellekti abiga olla kordades lihtsam.

Hetkel kuum

Leiamaakler.ee asutaja Fred Pedersen tegi põhjaliku analüüsi.
Uudised
  • 24.07.26, 06:15
Tahad osta korterit otse omanikult? Vaata, kui palju Sinult küsitakse tegelikult
Vaata tervet Eestit hõlmavat graafikut - olukord on kõnekas
Hooneid muudkui kerkib.
Uudised
  • 21.07.26, 11:18
Tartu uusarenduste pakkumine paisub, arendajate hinnasoovid on turust kaugel ees
Erinevalt Tallinnast pole Tartu linnas uusarenduste jaoks enam kuigi palju ruumi
Bonava müügi- ja turundusjuht Lauri Laanoja.
Uudised
  • 27.07.26, 08:45
Paisuv parkimisvajadus võib tekitada 2-toaliste korterite defitsiidi
Kodulaenuvõtjaile on saabunud uus normaalsus
Uudised
  • 27.07.26, 11:09
Kodulaenuvõtjaile on saabunud uus normaalsus
Äripäeva kinnisvarakonverensti vestlusringi juhtis Aigar Vaigu. Foto: Raul Mee.
Saated
  • 22.07.26, 10:19
Uued kinnisvarajuhid: suur allahindlus õõnestab usaldust
Taavi Soorm, Kristjan-Thor Vähi ja Ingvar Allekand vaatasid olukorrale ning perspektiivile otsa igaüks omal moel. Moderaatorina ohjas vestlust Aigar Vaigu.
Uudised
  • 23.07.26, 13:07
Arendajad Lätist: Seal on odavam. Ei, see on nõukanostalgia. Aga meie oleme seal juba ammu
Pildis on edulood, ebaõnnestumistest ei räägita
Esimese maja eeldatav valmimisaeg on sügis 2027 ja kahel järgmisel sama aastalõpp.
Uudised
  • 22.07.26, 12:20
Galerii: Everaus alustas Tartu veeres 10,5-miljonilise arenduse ehitamist
Janar Muttik: Tartu linna hinnatase on paljude noorte perede jaoks liikunud piirini, kus suurema ja mugavama kodu otsing liigub linnast veidi välja.
Miks kulub kinnisvaras endiselt kolmandik tööajast info otsimisele ja kuidas seda muuta saaks?
  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:56
Miks kulub kinnisvaras endiselt kolmandik tööajast info otsimisele ja kuidas seda muuta saaks?

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele