Tööotsijatele on oluline, et tööandja oleks eetiline, pere - ja töötajasõbralik ning panustaks ka töötajate arengusse ja tervisesse, sõnas karjäärinõustaja Tiina Saar.
Saar rääkis töösoovijate ootustest tänasel tööturul, et peamiselt on kõrgemad palgaootused valdkondades, kus nõudlus töötajate järel suurem. „Töötajate ootused on tänaseks laienenud palgast palju kaugemale. Neile on oluline see, et tööandja oleks innovatiivne, eetiline, pere - ja töötajasõbralik. Lisaks panustaks ka töötajate arengusse ja tervisesse,“ rääkis Saar.
Kui varasemalt hinnati Saare sõnul vaid palganumbrit ja oldi valmis ka 50ne euro suuruse palga pärast töökohta vahetama, siis nüüd vaadatakse üha enam kompetentsipaketti tervikuna.
„Karjäärinõustamise kogemuse baasil muutuvad tööotsijad nõudlikumaks just peale 30ndaid, enne seda võivad kogemuste hankimise nimel töötada ka selliste tööandjate heaks, kellega nende väärtused ei ühti,“ märkis Saar.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Äripäev avaldas reedel Eesti parimate palgamaksjate edetabeli, millest selgus, et kõrget töötasu maksavad Eestis naftaga kauplejad, IT-firmad, ravimite müüjad ja advokaadibürood.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Pärnu kinnisvaraturg näitab taas kasvumärke – tehingute arv on suurenenud ning lähiaastatel jõuab turule mitu uut arendusprojekti. Euribori stabiliseerumine on ostjate huvi elavdanud, kuid samal ajal on kasvanud ka nende ootused. Kui varem mängis otsuse tegemisel olulist rolli eelkõige ruutmeetri hind, siis nüüd hinnatakse üha enam kodu funktsionaalsust, elukeskkonna kvaliteeti ja asukohta. Traditsiooniliselt hinnatud rannarajooni kõrval kogub tähelepanu ka kiiresti arenev jõeäärne piirkond.
Hetkel kuum
Tegelikult on peale Poola Eesti investoritele veel teinegi võimalus