Tänavu esimeses kvartalis paranes tööturu olukord võrreldes 2011. aasta neljanda kvartaliga, teatab Statistikaamet. Ameti andmetel kiirenes hõive kasv aasta võrdluses 3,9%ni.
Hooajaliselt korrigeeritud hõive hakkas pärast väikest langust Eesti Panga hinnangul esimeses kvartalis taas suurenema. „Hõive arengus peegeldus majanduskasvu lühiajaline pidurdumine 2011. aasta lõpus ning kasvu taastumine selle aasta alguses,” kommenteeris Eesti Panga ökonomist Orsolya Soosaar. „Samas annavad tagasihoidlikud kasvunäitajad tunnistust sellest, et tööturu kiire taastumine on asendumas märksa mõõdukama arenguga.”
Statistikaameti andmetel oli tööpuudus esimeses kvartalis 11,5%, mis on vaid 0,1 protsendipunkti võrra kõrgem kui 2011. aasta neljandas kvartalis.
„Tavaliselt tõuseb töötuse määr esimeses kvartalis hooajalistel põhjustel märksa enam, kuid seekord tasakaalustas töökohtade loomine teenindussektoris hooajalise kahanemise ehituses ja tööstuses,” ütles Soosaar. „Murettekitav on regionaalsete erinevuste püsimine – Ida-Virumaal on tööpuudus endiselt 18,8%, mis ületab Eesti keskmist enam kui 7 protsendipunkti võrra. See näitab, et tööjõu geograafiline mobiilsus on väike,” kommenteeris Soosaar.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Esimese kvartali majanduskasvu kiirhinnangu põhjal jäi tootlikkuse kasv alla palgakasvule, mis viitab tööturult tuleneva inflatsioonisurve tugevnemisele, lisas Soosaar.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
„Neutra jaoks on jätkusuutlik kinnisvaraarendus olnud algusest peale põhimõtteline väärtus, mitte lihtsalt turutrend,“ tunnistab Neutra Grupi juht Kenneth Karpov. Seepärast lähtub Neutra kinnisvara arendades rahvusvaheliselt tunnustatud BREEAM-i ja LEED-i sertifikatsioonide nõuetest, et nende uute hoonete keskkonnamõju, energiakasutust ja sisekeskkonna kvaliteet vastaks kaasaja nõuetele.