• 13.06.12, 21:48
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Saab hakkab tegema elektriautosid

Saab Auto müüdi Hiina ja Jaapani päritolu investeerimisgrupile, mis tahab pankrotistunud Rootsi autotootjast teha elektriautode tootjat, vahendas finantsuudisteagentuur Bloomberg.
Esimene planeerimisel olev masin põhineb Saab 9-3 autol ja läheb müüki 2014. aasta alguses ning põhiline sihtturg saab olema Hiina, teatasid ostja National Electric Vehicle Sweden AB ja Saabi pankrotihaldurid ühises teadaandes. Asjaosalised ei avaldanud, mis hinnaga Saab maha müüdi.
„Me püüame saada maailma juhtivaks elektriautode ettevõtteks,“ ütles Mattias Bergman, National Electric Vehicle Sweden’i eestkõneleja. Ta lisas, et asi pole ainult selles, et Hiina on suur turg elektriautodele, vaid ka selles, et Hiina on piisavalt võimas, et teha vastavaid investeeringuid ja ehitada vajaminev infrastruktuur.
Saabi ostnud gruppi juhivad Honk Kongi juurtega taastuvenergia jõujaamade ehitaja National Modern Energy Holdings Ltd. ja Jaapani päritolu investeerimisfirma Sun Investment.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Saab pole autosid tootnud eelmisest aastast saadik, peale esialgset tootmisseisakut 2011. aasta märtsis, ning taotles pankrotti detsembris. Saab pole olnud kasumlik enamuse kahest aastakümnest ja General Motors, mis sai täieliku kontrolli ettevõtte üle 2000. aastal, müüs Saabi 2010. aasta veebruaris Taani superautode tootjale Spyker NV.
Umbes 3600 inimest töötas Saab Auto’s enne pankrotti.
On võimalik, et Rootsi valitsus võtab üle Saabi varuosade üksuse, mis polnud kaasatud tänases ostutehingus ja oli eraldatud pankroti protsessist.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 12.11.25, 12:02
Fahle linnaku kolm uut hoonet näitavad, kuhu liigub Eesti ärikinnisvara
Eesti ärikinnisvara ei tähenda enam ainult ruutmeetreid. Edu määravad kvaliteet, paindlikkus ja ruum, mis toetab inimeste töö- ja loomevõimet. Neutra Capitali nõukogu liige Kenneth Karpov kirjutab, kuidas just sellist ruumikogemust kannavad kolm uut hoonet Fahle linnakus: Katel, Vasepada ja Portaal.

Enimloetud

1
Uudised
  • 17.11.25, 12:01
Eluasemeturg ongi muutunud. Teateid “tõehetk uusarenduste turul” tuleb veel. Kontrolli turvarihmu
Eluasemeturg siseneb peatselt uude aastasse: siin on vürtsikaid ja valusaid väljakutseid, ent arendajatele paistab ka üks päästev võti
2
Uudised
  • 14.11.25, 10:02
Galerii: Hepsor rajab ajaloolisele lennuväljale korterelamud
3
Uudised
  • 17.11.25, 12:21
Eestis kerkib spaasid nagu seeni pärast vihma. Tõotatud maa asub aga Lätis
https://www.kinnisvarauudised.ee/raadio/episood/spaasid-kerkib-nagu-seeni-parast-vihma-ja-pakkumine-uletab-noudlust-tootatud-maa-asub-aga-latis
4
Uudised
  • 14.11.25, 11:47
Kaspar Oja: laiem pilt näitab juba majanduskasvu aeglustumist
5
  • ST
Sisuturundus
  • 12.11.25, 12:02
Fahle linnaku kolm uut hoonet näitavad, kuhu liigub Eesti ärikinnisvara
6
  • ST
Sisuturundus
  • 05.11.25, 11:13
Endine kohtuhoone jõudis müügiturule ja on valmis uuteks väljakutseteks

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele