Juunis tõusis elamuehituse alustuste arv viimase nelja aasta kõrgeimale tasemele, andes märku helgemast tulevikust USA elamukinnisvara turul, vahendas finantsuudisteagentuur Bloomberg.
Uute elamute ehituste alustamised tõusid 6,9%, 760 000 elamuni aasta baasil, peale mai korrigeeritud taset, mis oli 711 000 elamut. Analüütikute keskmine ootus oli 745 000 elamut.
Rekordiliselt madalad kodulaenu intressid ja odavamad maa hinnad meelitavad ostjaid ja julgustavad ehitajaid aktiivsemalt tegutsema. Teiselt poolt on kinnisvaraturgu varjutamas suur tööpuudus.
USA elamuturul on hinnad stabiliseerumas ning hakkavad vaikselt tõusma. S&P/Case-Shiller indeks, mis mõõdab kinnisvara väärtust, jätkab tõusmist. Aprillis tõusis indeks kolmandat korda järjest 0,7%.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Kolimine ühest riigist teise on palju enamat kui lihtsalt uue elu alustamine – see on pikk nimekiri küsimustest, muredest ja otsustest, mis algavad juba enne, kui esimene kolimiskast on suletud. Kuhu kõik mahub? Kas mööbel jõuab tervelt kohale? Ja mis saab siis, kui teel juhtub midagi ootamatut? Need on küsimused, mida Meu Express kuuleb iga päev ja millele neil on aastatepikkuse kogemuse toel välja kujunenud kindlad vastused.