Ameeriklaste palgad tõusid 2012. aasta esimeses pooles viimase viie aasta kõige kiirema tempoga, viidates ostujõu suurenemisele, vahendas finantsuudisteagentuur Bloomberg.
Ameeriklaste palgad suurenesid jaanuarist juunini 4,8%, peale inflatsiooniga korrigeerimist. Viimati oli võrreldav palgakasv 2007. aasta märtsis.
Selline uudis annab alust arvamusele, et ameeriklastel on olemas vahendid suurendada tarbimiskulutusi ja seeläbi kaitsta oma kodumaad globaalse majanduslanguse eest.
Töötundide kasv aasta esimeses pooles ja kütuse hinna langus annavad ameeriklaste ostujõule lisanduva lükke. Samas kasvas juulis töötuse määr 8,3% peale, mis on viimase viie kuu kõrgeim näitaja.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Kes Kiili alevisse sisse keerab, märkab kindlasti uusi elumaju. Kus on inimesed, sinna saagu ka teenused ja töökohad. Selle eest hoolitseb alevi põhjaservas arenev Veski Tehnopark, Kontsepti büroo arhitektide täislahendus.
Hetkel kuum
Ülevaatlikust tabelist selguvad kõnekad pingeread. Lisaks vaata, kelle juurde töötajad läksid ja kelle juurest lahkusid