• 22.08.12, 11:58
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kvoodiraha turgutab soojustussektorit

Soojustusvilla müügi ja paigaldusega tegelevatel ettevõtetel on viimane aasta olnud töine. Eriti hästi läheb soojustust paigaldavatel alltöövõtjatel, sest kvoodimüügist saadud raha on investeeritud hoonete energiasäästlikumaks muutmisse.
„490 objekti tõstavad täna märgatavalt Eesti villaturgu,“ nendib soojustusvilla müüva ettevõtte Paroc juht Kalev Kõnn. „15-20% on renoveerimine käibele juurde andnud.“
Puistvilla paigaldusega tegeleva ettevõtte juht Siim Plakk tunnistab, et viimased 11 kuud olnud palju tööd tänu kvoodirahastusele. On tulnud suuremahulisi ja aeganõudvaid töid, aga ka sügiseks on mitu tööd ees.
Materjali hinnatõusu pole Plakki ettevõttele tekkinud, sest suuremad tegijad saavad materjali kätte parema hinnaga ja suudavad paremini konkurentsis püsida. „Meie saame oma villa Euroopast, Eesti toodangut ei kasuta, kohalikest ladudest ei osta. Tänu sellele tuleb hinnavõit koti villa pealt 2-4 eurot. Ja see mõjutab ka tegemise hinda.“

Artikkel jätkub pärast reklaami

Villa hind tõusis tema sõnul eelkõige euro tulekuga. „Eelmise aasta lõpust siiani on hind stabiilne olnud. Sisendihinnad on tõusnud, aga kuna on leitud paremad turustamise viisid, siis on hinnad samaks jäänud või alla hakanud tulema“.
Kvoodiprojektide tõttu kannatavad Plakki sõnul aga erakliendid, sest riigi ja KOV hoonete energiasäästlikumaks muutmise kava tõttu on pakkumisi nii palju, et väikesemahuliste tööde jaoks aega ei jätku. Samas on ka see osa kaetud paigaldajatega, kes keskenduvadki väikeobjektidele. „Ütleme nii, et kõigil on praegu tööd ja kurtma ei pea keegi, väikeobjektide paigaldajad ongi keskendunud rohkem eraklientide turuosale.“ Kvoodirahastus on andnud tööd ka talvekuudeks, mis traditsiooniliselt on villapaigaldajatele vaiksed.
Kvoodirahastuse kadudes näeb Plakk järgmise valdkonnana põhiliselt Kredexi toetusega soojustatavaid korteriühistuid. Ka Kõnn on seisukohal, et eramajade soojustus saab järgmine aasta hoogu juurde. „Jääb loota et inimesed muutuvad peale CO2 kvoodiprojektide lõppu iseteadlikumaks ja hakkavad oma maju energiasäästlikumaks tegema. Kui elektrihind tõuseb, hakkab see kaudselt mõjutama kõiki valdkondi ja mõistlik on kokku hoida sealt, kus toasoe välja ei lähe.“
Kvoodiprojektid lõppevad 2013 aastal. Probleemidest, mis võivad ehitussektorit järgmisel aastal tabada, loe tänasest Äripäevast.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 19.05.25, 15:00
Millerhawk vähendas hoone süsiniku jalajälge kolmandiku võrra – ilma lisakuluta
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.

Enimloetud

1
Suur lugu
  • 18.06.25, 11:26
Vaevast vabaks: büroopindade segmendis on alanud uus trend
Senisest veelgi rohkem betooni, terast, klaasi ja klantsi ei muuda pilti paremaks. Asjaosaline - vaata, et Sa uuest trendist maha ei jää!
2
Uudised
  • 30.06.25, 13:45
EKE hakkab rajama Hipodroomile oma ärikvartalit
Ehitustöödega alustatakse kohe
3
Suur lugu
  • 27.06.25, 06:30
Kinnitage turvarihmad - Eesti kinnisvaraarendus hakkab nihestuma
See teema puudutab aina enam eluasemeid, nende kättesaadavust ja linnaruumi. Rida nimekaid eksperte võtab olukorra osadeks
4
Uudised
  • 30.06.25, 10:20
Colliers ja What If aitavad toidutootjal luua Loo keskust
5
Uudised
  • 27.06.25, 08:45
Esinduslik GALERII: Hans H. Luik sai Pirita arenduse valmis
Vaata, kes kõik seal olid ja mida nad tegid
6
  • ST
Sisuturundus
  • 25.06.25, 10:39
4 sisekujundusnippi poeomanikele: hästi kujundatud pood tagab parema ostuelamuse

Hetkel kuum

Senisest veelgi rohkem betooni, terast, klaasi ja klantsi ei muuda pilti paremaks. Vaja on tundlikumat kvaliteeti ja avatumat vaadet.
Suur lugu
  • 27.06.25, 06:30
Kinnitage turvarihmad - Eesti kinnisvaraarendus hakkab nihestuma
See teema puudutab aina enam eluasemeid, nende kättesaadavust ja linnaruumi. Rida nimekaid eksperte võtab olukorra osadeks
Hans H. Luik.
Uudised
  • 27.06.25, 08:45
Esinduslik GALERII: Hans H. Luik sai Pirita arenduse valmis
Vaata, kes kõik seal olid ja mida nad tegid
US Real Estate’i Rotermanni ja Artiuse ärijuht Julius Stokas (Foto: US Ral Estate).
Uudised
  • 27.06.25, 12:12
Ärikinnisvaraturult on kadunud fikseeritud üürilepingud
https://www.kinnisvarauudised.ee/raadio/episood/arikinnisvaraturult-on-kadunud-viieks-aastaks-fikseeritud-uurilepingud
Nõustamisbüroo Colliers partner Margus Tinno analüüsib büroohoonete ja ärilinnakute väljavaateid.
Uudised
  • 25.06.25, 06:45
Lahendused büroohoonete saatusele pakub elu ise
Vaata, mis on pikaajalise edu peamised võtmetegurid ja millal tuleb hakata büroohooneid lammutama.
Pindi Kinnisvara müügipartner Peep Sooman.
Uudised
  • 25.06.25, 10:13
Konkreetne märk, et korteriturg on juba taastumisfaasis
Marienholmi I etapi avamine.
Uudised
  • 25.06.25, 09:00
Noobel GALERII: Scandium sai Marienholmi I etapi valmis
Vaata, mis seal toimus ja kes kõik seal kohal olid!
Eesti Arhitektide Liidu president Aet Ader ja Reterra Estate tegevjuht Reigo Randmets (Fotod: Raul Mee ja Andras Kralla).
Uudised
  • 26.06.25, 13:00
Omavalitsustel puudub linnaruumi arendamiseks visioon
Ader: linn ei peaks andma maad ära kopikate eest
20 aastat tegutsenud Maket Kinnisvara OÜ on loonud ajaga tugeva usalduse nii eraklientide kui äripartnerite vahel. Avariiteenust pakutakse klientidele ööpäevaringselt telefonil 660 1130.
  • ST
Sisuturundus
  • 30.06.25, 11:17
Professionaalne kinnisvarahooldus ja avariiteenus lasevad keskenduda sellele, mis on päriselt oluline

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele