Arti Arakale kuuluv Kuressaare golfiväljaku klubihoone omanik OÜ Ingmar Trade seab kahtluse alla linnavalitsuse ja volikogu õiguse müüa Saaremaa Golfi ASi enamusosalus firmale SG Restart OÜ.
Ingmar Trade'i nimel linnavalitsusele ja volikogule kirja saatnud juhatuse liige Kaido Kangur osutab ka võimalikule korruptsiooniseaduse rikkumisele linna poolt: "Jääb arusaamatuks, miks Kuressaare linnavalitsus ei ole nimetatud tingimustel (müügitingimused – toim) Saaremaa Golfi ASi aktsiaid pakkunud müügiks avalikul enampakkumisel".
Kangur viitas Saarte Hääles väljatoodud faktile, et aktsiate ostja esindaja on olnud seotud firmaga Mertiina Vara OÜ, kes on varem avaldanud soovi aktsiaid osta, selleks on Mertiina Vara omanik, golfifirma nõukogu endine esimees Jüri Tiitus.
Kuressaare proovis mõni aeg tagasi müüa oma osalust otsustuskorras Mertiina Varale, kuid Ingmar Trade protestis sellise otsuse peale, väites, et ka temal on ostuhuvi, samas hiljem korraldatud enampakkumisele ei ilmunud kumbki ja aktsiad jäid müümata.
"Ingmar Trade'i huvi ei ole omandada aktsiaseltsi aktsiaid, vaid takistada müügiprotsessi," lükkas Kuressaare linnasekretär Eero Lapp Araka firma kirjas esitatud süüdistused ümber.
Eelmisel nädalal müüs Kuressaare linn 66% ASist Saaremaa Golf OÜ-le SG Restart, mida esindas vandeadvokaat Risto Vahimets. Ühtlasi muudeti golfifirmale linnalt antud 420 000eurone arvelduskrediit laenuks, osteti laenujäägi arvelt 200 000 euroga maatükk, millel asub Arti Arakale kuuluv klubihoone ning müüdi 220 000eurone laenunõue SG Restardile tuhande euro eest.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:56
Miks kulub kinnisvaras endiselt kolmandik tööajast info otsimisele ja kuidas seda muuta saaks?
Ehkki tehisintellekt on üha hoogsamalt sisenemas ka kinnisvarasektorisse, on täna veel selle kasutamise osas rohkem küsimusi kui vastuseid. Peamurdmist ei tekita niivõrd see, millist AI-lahendust kasutada, vaid kas ettevõtte andmed on üldse sellisel kujul olemas, et tehisintellekt neist midagi mõistlikku välja lugeda suudaks.

Enimloetud

1
Uudised
  • 12.06.26, 10:23
Galerii: Merko pani pelletiärimeeste sündmuskeskusele nurgakivi
Kompleks kerkib Pärnu legendaarse rannahotelli kõrvale.
2
Uudised
  • 17.06.26, 11:49
Scandium leidis 60-miljonilise arenduse II etapile ehitaja
3
Uudised
  • 17.06.26, 06:15
Mida pank Sinu kohta uurib, kui soovid võtta kodulaenu?
4
Uudised
  • 16.06.26, 13:39
Ühtlustumine ja sumbumine. Sucksdorff: Tallinna uus korter maksab sama palju kui Helsingi järelturukorter
Senise praktika baasilt ostja jõuõlg kasvab edasi ja terendumas on tühjade majade fenomen
5
Uudised
  • 17.06.26, 10:26
Capital Milli omanikud müüsid Amservi Tallinna esinduse Ott Tänakule
6
Uudised
  • 17.06.26, 12:11
2 galeriid: Mainor pani üle 20 000-ruudusele ärihoonele nurgakivi
Vaata, mis nurgakivi panekul toimus ja kes seal olid. Vaata, milline see hoone hakkab välja nägema väljast ja seest.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele