Homsel valitsuse istungil tutvustab keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus looduskaitseseaduse ja riigivaraseaduse muutmise seaduse eelnõu, mis näeb ette looduskaitsepiirangutega maa võõrandamise ja omandamise vaid ostu ja müügi kaudu.
Eelnõu loob kõigile looduskaitsepiirangutega kinnisasja omanikele võrdsed tingimused kinnisasja riigile võõrandamisel sõltumata kinnisasja omandamise ajast.
Sellega lõpetatakse riigimaa enampakkumisel müüdud kinnistute väärtuse tasaarvestamise võimalus looduskaitselise maa väärtusega. Oluliste piirangutega kinnistuid omandab riik edasipidi vaid raha eest. Kinnisasja tasaarvestamise menetlused, mille käigus on seaduse muudatuste jõustumise ajaks esitatud tasaarvestamise avaldus, viiakse lõpuni seni kehtinud alustel ja korras.
Lisaks loobutakse eelnõuga riigi kohustusest omandada looduskaitseliste piirangutega maad juhul, kui isik on maa omandanud enne 1. aprilli 2007, kuid pärast piirangute seadmist või karmistamist.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Muudatusega soovitakse välistada kinnisasjade omandamist riigile isikutelt, kes on looduskaitsepiirangutega kinnisasja omandanud ärieesmärgil. Muudatuse tulemusel saab riik suunata enam raha nende kinnisasjade omandamiseks, mis on omandatud enne kinnisasja suhtes piirangute kehtestamist.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Vanasadama kinnisvaraarenduse algus pole enam kaugel. Tallinna Linnavolikogu võttis 2. aprillil 2026 vastu Tallinna Sadama kaks detailplaneeringut: „A-reisiterminali ning kruiisiterminali ala“ ning „D-terminali ja lähiala“, millele Tallinna linn korraldab lähiajal avaliku väljapaneku. Menetluses on veel kolm detailplaneeringut: „Admiraliteedi basseini ümbruse“, „Vanasadama põhjaosa“ ning „Vanasadama lõunaosa“. Lisaks on Tallinna Sadam kaasatud kahe krundiga teisel pool Reidi teed Tuukri tänavaga seotud detailplaneeringusse.