Viru Keemia Grupp AS ja Maanteeamet rajavad Ojamaa kaevanduse ja Aidu karjääri vahele raskeveokitele mõeldud katselõigu, mille teekattena kasutatakse põlevkivi kaevandamise ja ümbertöötlemise jääke.
Kilomeetrise katse-teelõigu projekti eelarve on miljon eurot.
Täna kirjutasid Viru Keemia Grupp (VKG) ja Maanteeamet alla koostööleppele alustada oktoobri teisel nädalal uudset tee-ehitust. Traditsiooniliste betooni koostisosade asemel kasutatakse teekattes põlevkivi ümbertöötlemisel tekkiv tuhka ja põlevkivi kaevandamisel tekkinud aherainest valmistatud killustikku.
VKG poolt kirjutas leppele alla juhatuse liige Jaanus Purga ja maanteeametit esindas peadirektor Aivo Adamson.
Purga sõnul on oluline, et kohalikus ehituses kasutataks kohalikke materjale ning piiratakse sisseveetavate materjalide kasutamist. "Sisseveetavat graniitkilllustikku tuleb kasutada ainult niipalju, kui hädavajalik," ütles Purga. "Ülejäänud osas tuleb leida rakendus põlevkivi kaevandamisel tekkivale, korraliku kvaliteediga aherainele. Lõppeesmärgina peavad teed olema vähemalt sama head, kuid odavamad ehitada ja ülal pidada.”
Esimesei tulemusi katselõigu omaduste kohta on oodata juba aasta lõpuks – katselõigu rajamist ja ekspluatatsiooni monitoorib Teede Tehnokeskus. Kui katselõik annab positiivse tulemuse, siis jätkavad osapooled koostööd võimaliku katselõigu rajamiseks ka mõnele riigimaanteele, teatas maanteeamet.
VKG on Eesti suurim põlevkivi ümbertöötlemisettevõte, mis annab tööd üle 2000 inimesele. Kontserni valduses on kaevandus, viis põlevkivi ümbertöötlemisvabrikut ning transpordi-, montaaži- ja energeetikaettevõtted.
Kontserni eelmise aasta käive oli üle 170 mln euro. Ettevõtte viimase 8 aasta keskkonnainvesteeringud on üle 64 miljoni euro.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:56
Kas tuhandeid faile saab muuta kiirelt sisukaks ja kompaktseks infoks? Nüüd saab
Kinnisvara- ja ehitusprojektide dokumentatsioon kasvab iga aastaga. Joonised, lepingud, koosolekuprotokollid, hooldusjuhendid ja tehnilised kirjeldused kogunevad erinevatesse süsteemidesse ning lõpuks on tükk tegu, et üldse aru saada, kus midagi asub. Ent see kõik saab tehisintellekti abiga olla kordades lihtsam.

Enimloetud

1
Uudised
  • 06.08.26, 14:06
Eksperdid: kinnisvarainvesteering ja flippimine pakuvad võimalusi, aga ära armu sellesse
2
Uudised
  • 06.08.26, 06:15
Üürileandjad küsivad Tallinnas ja Tartus eriti krõbedat hinda
3
  • ST
Sisuturundus
  • 31.07.26, 12:13
Liivalaia kohtumaja on jõudnud turule ja ootab uut omanikku
4
Uudised
  • 05.08.26, 09:13
Eesti kinnisvarahaid ostsid Riias 42000-ruuduse kaubanduskeskuse
Viljar Arakas: On heameel tõdeda, et taaskord on suuremahulise kinnisvaraobjekti ostuks kogunenud peamiselt Eesti investorid
5
Uudised
  • 07.08.26, 08:00
Korteriühistute valus dilemma: kokkuhoid või kulude edasilükkamine?
Millest koosneb hoone pikaajaline remondikava? Mida tuleb laenu võtmisel võrrelda? Mida märkab kogenud haldur? Millest koosneb tark kokkuhoid?
6
Uudised
  • 06.08.26, 11:11
Tarmo Pohlak: Eesti ehituse peatöövõtjad on rahvusvahelises mõttes kooperatiivid

Viimased uudised

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele