23. oktoober 2012
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Elektrumi paketid tarbijakaitse uurimise all

Tarbijakaitseamet on jõudnud lõpule Eesti Energia ja 220 Energia avatud turu elektrilepingute analüüsiga, mille käigus tuvastas müügilepingute tingimustes puudusi. Elektrum Eesti OÜ lepingutele veel hinnangut pole andnud.

"Õigusspetsialistid ja ka meie juristid praegu vaatavad meie lepingutingimusi. Ilmselt millalgi lähiajal saame tarbijakaitseametilt mingisuguse hinnangu," lausus ettevõtte avalike suhete spetsialist Priit Pruul.

Tarbijakaitse leidis elektrimüüjate avatud turu müügilepingute tingimustes puudusi ning palus ettevõtetel need kõrvaldada. Päris lõpule on amet jõudnud Eesti Energia ja 220 Energia avatud turu elektrilepingute analüüsiga. Elektrum Eesti tingimused on läbivaatamisel.

Seni leitud vajakajäämised on muu hulgas seotud lepingu muutmise ja lõpetamise sätetega. Lõpetamise puhul on põhiküsimuseks tähtajaliste lepingute varasema lõpetamise korral tarbijatelt nõutavad leppetrahvid, mille küsimine ei ole õiguspärane.

Tarbijakaitseamet on hetkel jätnud Elektrumile kommenteerimata nende tingimusi, kuigi neil on hetkel kaks paketti, millel on leppetrahv ja kahel ei ole. Pruul ei osanud öelda, miks amet on jätnud oma seisukoha ütlemata.

Küsimusele, kas Elektrumi konkurendid Eesti Energia ja 220 Energia kasutavad tarbijaid ära ning manipuleerivad tingimustega, vastas Pruul, et siduvad kohustused on mõneti arusaadavad. "Elektrumi puhul on tegelikult sarnased tingimused, teatavad kulutusi ja riske ikkagi võetakse. Raske on konkurente kommenteerida," lisas ta.

Pruul märkis, et ilmselt on nad hetkel ainsad elektrimüüjad, kellel on leppetrahvita pakette. "See on olnud segmenteerimise küsimus, et paketid on erinevad ja on ühe või teise paketi osa," sõnas ta.

Eesti Energia sõlmib hetkel tarbijatega lepinguid kolmeks aastaks, Elektrumil on kõige pikem periood lepingu sõlmimiseks poole lühem, 18 kuud. "See on iga elektrimüüja oma asi, kuidas tooteid müüb. Arusaamine sellest, et elekter on samasugune toode nagu iga teine, selleni jõudmine võtab aega," lausus Pruul.

Tema hinnangul on igasugune pikaajaline kohustus teatud mõttes riskiga. "Oleme oma kommunikatsioonis rõhutanud seda, et tasub vaadata ja võtta lühem lepinguperiood, siis on alati mugav seda muuta, kui tekib vajadus," sõnas Pruul.

Autor: Haldusuudised.ee

Liitu Kinnisvarauudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Kinnisvarauudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Siim SultsonKinnisvarauudised.ee juhtTel: 53330 651
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 5123 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51990 655
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58361 474