• 24.10.12, 17:26
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Soome kaalub Venemaaga kahesuunalist elektrikaubandust

Soome võrguoperaator Fingrid Oy teatas, et teeb Vene poolega koostööd, et teha võimalikuks piiriülene elektrikaubandus mõlemas suunas.
Pärast esimese ühenduse valmimist 1960nendatel aastatel on seni elektrit müüdud vaid Venemaalt Soome, vahendas Bloomberg.
„Võib-olla näeme kahesuunalist elektri liikumist Soome ja Venemaa vahel juba mõne aasta pärast,“ ütles Fingridi arendusjuht Juha Hiekkala täna Tamperes toimunud konverentsil.
Läinud aasta lõpust on elektrienergia hind Peterburi ümbruses püsinud Soome hinnatasemest kõrgemal suure osa aastast, andes märku, et on vaja tehnilisi ja kommertslahendusi, mis võimaldaksid elektrienergial liikuda odavamast piirkonnast kallimasse, ütles Hiekkala.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Fingrid on alustanud ettevalmistusi, et elektrienergiaga tarned võiksid 1400 MW-se ühenduse kaudu kulgeda mõlemas suunas. „Palju see aega võtab, raske prognoosida,“ ütles Hiekkala.
Viimasel kümnendil on Soome Venemaalt elektrienergiat importinud keskmiselt 12 terawatt-tundi aastas. Tänavu on see kukkunud vaid ca 4 tWh-le, kuna elektrienergia eksport idast läände ei tasu enam ära, ütles Hiekkala. „Kõnelustest Vene osapoolega olema aru saanud, et tegemist on struktuurse muudatusega, vanu aegu enam tagasi ei tule.“
Elektrienergia hind peaks Soomes kerkima enam kui 30%, kõrgemalel kui keskmiselt 50 eurot megawatt-tunnist kuus, et käivituks import Venemaalt, ütles Energiakolmio Oy portfellihaldur Toni Sjöblom.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 19.05.25, 15:00
Millerhawk vähendas hoone süsiniku jalajälge kolmandiku võrra – ilma lisakuluta
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele