Gartneri uuringufirma statistika järgi suurenes nutitelefonide müük aastaga 47 protsendi võrra.
Võrreldes EMT nutitelefonide müüki kolmandas kvartalis 2011 ja 2012, on tänavu nutitelefonide müük kasvanud rekordilised 66%, teatab ettevõte.
„Nutitelefonide kasvu Eestis ja EMTs on peamiselt vedanud Samsung ja Sony Mobile (varasem Sony Ericsson),“ kommenteeris EMT seadmete müügi osakonna juhataja Ardi Ratassepp. „Lisaks on olulise panuse andnud ka Apple ja LG.“
Nutitelefoni kasutab praegu hinnanguliselt ca 25% Eesti telefonikasutajatest ning nagu näitab nutitelefonide müügistatistika, vahetatakse tavalisi mobiiltelefone nutitelefonide vastu üha kiirenevas tempos.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Kindlasti on nutitelefonide arvu ülikiire kasvu põhjuseks nende üha soodsamaks muutuv hind, sest igati arvestatava nutitelefoni saab kätte juba ca 100 euroga, märkis Ratassepp.
Enim on ostetud Android-operatsioonisüsteemiga nutitelefone.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Tallinna Kesklinna lähim suur lao- ja tootmispindade piirkond Liiva Keskus kasvab uue kaasaegse lao- ja kontorihoone võrra. 21. mail peeti Liivametsa 5 kinnistule rajatava ligi 3000-ruutmeetrise stock-office tüüpi ärihoone sarikapidu. Tegemist on pikalt ette valmistatud projektiga, mille eesmärk on kujundada Liiva Keskusele esinduslik sissepääs ning pakkuda paindlikke ruumilahendusi ettevõtetele, kes hindavad head asukohta ja kvaliteetset ärikeskkonda.