Nordecon ASi juhatuse esimees Jaano Vink sõnas neljapäevasel Äripäeva ja Eesti Ehitusettevõtjate Liidu (EEEL) koostöökonverentsil, et taristutööde ülekaal on hakanud taanduma.
„Selge trend hakkab tasapisi joonistuma, et massiivne taristutööde ülekaal on hakanud taanduma. Seda ei tasu hakata niimoodi, et väga palju hooneid tuleb hooneid turule. Pigem nii kipub olema, et hoonete poole peal on suur vaikelu, lihtsalt see tööde mass, mis erinevates kas teedeehitus- või keskkonnaprojektides on, hakkab nina allapidi vedama ja paratamatult see järgmisel ja ülejärgmisel aastal selgelt mõjutab,“ märkis Vink. „Tervikuna -kes käis kuulamas teedeehitajate äriplaani- siis öeldi, et 2013 maanteeameti poole pealt vaadates on ilus, võib-olla isegi mahud veidi kasvavad. Reaalsus on tegelikult see, et kui vaatame uusi lepinguid või seda tööd, mida alles hakkame tegema – seal on väga selge kahanemine juba näha.“
Turule kipub uut tööd Vingi sõnul tulema üksjagu vähem. „Kui vaatame teedeehitust, siis ka Maanteeameti uus juhataja väitis, et paar projekti on, mille hankest võib 2013 rääkida, ülejäänud kipub olema teede korrashoiu või igapäevase korrashoiu tagamine, remonditööd,“ märkis Vink. See on Vingi sõnul teisipidi hea uudis just väiksematele ehitajatele, kes on lihtsamas olukorras konkurentsi mõttes.
Autor: Haldusuudised.ee
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Eesti üks suuremaid kinnisvaraarendajaid Everaus Kinnisvara AS alustas 8. oktoobril ettevõtte võlakirjaprogrammi teise seeria avaliku pakkumisega. Pakkumise koguväärtus on kuni 3 miljonit eurot. Ühe võlakirja nimiväärtus on 1000 eurot ja võlakirjade lunastustähtpäev on 22. oktoober 2028. Võlakirjade fikseeritud intressimäär on 10% aastas ning intressimaksed on kvartaalsed. Märkimisperiood lõppeb 17. oktoobril.