Soome presidendi Sauli Niinistö ettepanek ilmutada raskeid aegu arvestades mõõdukust ja kärpida juhtide palku - alates presidendi enda palgast - leiab toetust ka Soome parlamendis.
Täna ütles Soome Koonderakonna saadikurühma eestkõneleja Petteri Orpo, et erakonna saadikud on valmis presidendi eeskuju järgima. Orpo sõnul hakatakse teemaga kohe tegelema ja ametlikult arutatakse seda hiljemalt veebruaris, vahendas agentuur STT.
Niinistö on teinud ettepanku alandada presidendi palka 20% ehk 2006. aasta tasemele, kuna ka riigi majandus on raskete aegade tõttu tagasi 2006. aasta tasemel.
Soome parlamendi spiiker Eero Heinäluoma kirjutas eile blogisissekandes, et toetab parlamendisaadikute palkade kärpimist.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:56
Kas tuhandeid faile saab muuta kiirelt sisukaks ja kompaktseks infoks? Nüüd saab
Kinnisvara- ja ehitusprojektide dokumentatsioon kasvab iga aastaga. Joonised, lepingud, koosolekuprotokollid, hooldusjuhendid ja tehnilised kirjeldused kogunevad erinevatesse süsteemidesse ning lõpuks on tükk tegu, et üldse aru saada, kus midagi asub. Ent see kõik saab tehisintellekti abiga olla kordades lihtsam.

Enimloetud

1
  • ST
Sisuturundus
  • 31.07.26, 12:13
Liivalaia kohtumaja on jõudnud turule ja ootab uut omanikku
2
Uudised
  • 31.07.26, 06:30
EfTEN rühib eesmärkide poole. Fond paisutas kasumit, portfelli ja üüritulu
Arakas: Konkurentidele ütlen, et tehke järele või makske kinni
3
Uudised
  • 31.07.26, 06:00
Iraani sõda toob intressimäärade tõusu
2 põhjust, miks Euroopa Keskpank viimati jättis intressid tõstmata
4
Uudised
  • 29.07.26, 11:59
Merko jätkab üle 1000-korterilise arenduse rajamisega
5
Uudised
  • 30.07.26, 10:00
Arco Vara juht: pakkumine suureneb ja hinnad kasvavad
Arco Vara 2026. aasta esimese poolaasta müügitulu oli 4,32 miljonit eurot ning puhaskahjumiks kujunes 1,15 miljonit eurot.
6
Uudised
  • 31.07.26, 10:40
Galerii: Invego avas oma Riia arenduses sündmuskeskuse
Vaata, mis avamisel toimus ja kes seal olid

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele