Vestas Wind Systemsi aktsia tõuseb täna, kuna Hiina plaanib suurendada tuuleenergia kasutust. Vestase kreeditorid kiitsid heaks maailma suurima tuulikutootja laenuvõimaluse.
Aktsia hind on täna Kopenhaageni börsil tõusnud 4,7 protsenti, 41,51 Taani kroonile, vahendab Bloomberg.
Hiina tõstab tänavu tuuleenergia genereerimisvõimsust, mis peaks kasvama aastaga 18 gigavati võrra. Aasta alguses oli Hiinas 63,5 gigavatti tuuleenergia tootmisvõimsust.
"Selline tõus peaks panema Hiina tuulikutootjad rakkesse, mistõttu neil jääb vähem võimekust konkureerida Vestasega maailmaturul," ütles Sydbanki analüütik Jacob Pedersen. "See piirab liigset tootmisvõimsust ja omab seeläbi positiivset mõju tuulikuhindadele."
Vestas teatas täna, et nad said heakskiidu 1,16 miljardile pankade krediidiliinidele ja 600 miljoni eurosele võlakirjaemissioonile.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:56
Kas tuhandeid faile saab muuta kiirelt sisukaks ja kompaktseks infoks? Nüüd saab
Kinnisvara- ja ehitusprojektide dokumentatsioon kasvab iga aastaga. Joonised, lepingud, koosolekuprotokollid, hooldusjuhendid ja tehnilised kirjeldused kogunevad erinevatesse süsteemidesse ning lõpuks on tükk tegu, et üldse aru saada, kus midagi asub. Ent see kõik saab tehisintellekti abiga olla kordades lihtsam.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele