Kanada raskustes nutitelefonide tootja Research In Motion tutvustas täna uusi telefone ja operatsioonisüsteeme, mis peaks firma käekäiku muutma. Lisaks otsustas firma loobuda senisest nimest ja võtta telefonide nimi ka firma nimeks - BlackBerry.
 Firma tegevjuht Thorsten Heins ütles New Yorki kogunenud meediale ja analüütikutele, et loodetavasti märgib uus nimi ka uut algust firmale, vahendab Reuters.
Alates 1985. aastast kasutusel olnud Research In Motion kaob ajalukku ning firmat hakatakse tundma BlackBerry nime järgi, mis seni oli vaid firma nutitelefoni nimi. Nasdaqi börsil muutub firma lühend samuti, mis hakkab olema BBRY.
BlackBerry lipulaevaks kujuneb vaid puutetundliku ekraaniga BlackBerry Z10, mis jõuab USAs turule märtsis, ning traditsioonilise QWERTY klaviatuuriga BlackBerry Q10, mis firma sõnul peaks kaks kuud hiljem turule jõudma.
Uued telefonid kasutavad senisest kiiremaid brausereid, uusi kaameraid ning erinevalt eelnevatest BlackBerrydest on uute telefonide jaoks põhjalik rakenduste kogu, mille hulgas on näiteks Skype ja Angry Birds.
"Me oleme olnud tõelisel muutuste teekonnal. Selle rännakuga ei taha me vaid enda äri ja brändi taaselustada, vaid me tõesti usume, et me muudame mobiilset suhtlust ja mobiilset tehnoloogiat," Heins.
Samuti on BlackBerry kulutamas suurel hulgal raha reklaamile. Sel nädalavahetusel näeb ilmavalgust firma esimene Super Bowli reklaam. Bloombergi andmeil maksab 30sekundiline reklaam Super Bowli poolajal umbes 4 miljonit dollarit ning praeguste prognooside kohaselt peaks poolaega vaatama 111 miljonit ameeriklast.
Lisaks palkas BlackBerry enda globaalseks loovjuhiks mitmekordse Grammy võitja Alicia Keysi, kes muuhulgas astub üles ka Super Bowli vaheajal. Keysi sõnul tuleb ta lavale enda uus BlackBerry Z10 käes.
Esmalt pärast ürituse algust firma aktsia lühidalt tõusis, kuid pärast keskpäeva oli hetkel veel RIMi nime kandva firma aktsia 5,55% miinuses, makstes 14,79 dollarit.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 31.07.26, 12:13
Liivalaia kohtumaja on jõudnud turule ja ootab uut omanikku
Tallinna kesklinnas asuv endine kohtuhoone aadressil Liivalaia tn 24 on jõudnud turule ning Riigi Kinnisvara Aktsiaselts (RKAS) on otsimas sellele uut omanikku.

Viimased uudised

Saated
  • 13.08.26, 15:27
Hüürusse kerkiva tehisaru tehase tegijad lubavad tuua Eesti majandusse miljoneid
Uudised
  • 13.08.26, 13:27
Risto Abel pani Restate´i tegevjuhi ameti maha
Uudised
  • 13.08.26, 11:00
2 Galeriid: Reterra võttis 13-miljoniliselt tennisekeskuselt sarikapärja alla
Vaata, kes kohal olid ja mida nad tegid ning milline hakkab kompleks välja nägema!
Uudised
  • 13.08.26, 10:33
Galerii: Kapitel sai ehitusloa Tallinna esimesele aastaringsele väliujulale
Uudised
  • 13.08.26, 06:45
Arthur Taavet: 40-aastasele võiks laenu anda 30 aastaks ja 20-aastasele 50 aastaks
Ei ole mingit arusaadavat põhjust, miks peaks 20-, 30- ja 40-aastane inimene saama kodulaenu võrdselt kuni 30 aastaks
Uudised
  • 13.08.26, 06:15
Ostja ei kauple sageli mitte hinna, vaid riski pärast
Ostja otsust mõjutavad 4 tõsist riski
Uudised
  • 12.08.26, 15:15
Korteriühistud soovivad üürisuhetes suuremat otsustusõigust
Uudised
  • 12.08.26, 11:27
Ärikinnisvara väärtuse määravad nüüd 4 tegurit
Uuri näiteid edukatest tehingutest, mis näitavad, kus raha tegelikult liigub!

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele