Iraagi suurim IPO startis edukalt

Iraagi kõigi aegade suurima avaliku aktsiapakkumise teinud telekomi Asiacelli aktsia tõusis esimesel kauplemispäeval limiiti, vahendab Reuters.

Asiacelli aktsia hind kerkis täna kümme protsenti oma Bagdadi börsidebüüdil. Ettevõte kaasas 911 miljonit eurot raha.

Aktsia hind tõusis 24,2 dinaarile. Kokku on vahetanud täna omaniku 780 000 selle ettevõtte aktsiat. Vastavalt börsireeglitele saab aktsia hind liikuda päevas üles või alla maksimaalselt kümme protsenti.

Pühapäeval lõppes Qatar Telecomi enamusosalusega Asiacelli aktsiate pakkumine. Müüdi 67,5 miljardit aktsiat hinnaga 22 dinaari tükist.

"See aktsia ei muutu tõenäoliselt kuigi likviidseks, kuna suure osa pakkumisest ostsid välismaised otseinvestorid, kes tõenäoliselt hoiavad aktsiat kaua," ütles Bain Alkahraini juht Hassan Aldahan.

Välisinvestorid ostsid ligi 70 protsenti pakutud aktsiatest.

Asiacell on aktisa hinna alusel väärt 5,4 miljardit dollarit. See börsile minek enam kui kahekordistub aktsiaturu kogukapitalisatsiooni.

"See on ISX sünd tegeliku aktsiaturuna," ütles Northern Gulf Partnersi portfellihaldur Bartie Bull. "Iraak on palju avatuma ja dünaamilisema ärikultuuriga, kui paljud Lahemaad. Me peaks nägema täiendavate börsifirmade tulekuid."

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised