7. veebruar 2013
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Ettevõtted elektrituru avanemisega rahulolematud

Elektrituru avanemise protsessiga ei olnud rahul 57 protsenti äritarbijatest, selgus sõltumatu hinnavõrdlusportaali Energiaturg.ee uuringust. Kolmandik ettevõtjatest leidis, et elektrituru teemadel vajalikku infot oli raske leida.

Uuring näitas, et elektrituru avanemise protsessiga oli täiesti või üldiselt rahul vaid 15 protsenti äritarbijatest, samal ajal kui ligi 60 protsenti kasutajatest näevad üleminekut negatiivselt, ülejäänud äritarbijad on kõhkleval seisukohal.

„Ettevõtete hinnangul olid elektrimüüjad elektrituru avanemise eel väheaktiivsed ja tegid vähe pakkumisi. Aktiivseks pidas elektrimüüjate tegevust vaid 17 protsenti äritarbijatest, samas kui väheaktiivseks pidas müüjaid 38 protsenti vastanutest ning 21 protsenti märkis, et nende vastu puudus müüjate huvi täielikult,“ ütles Energiaturg.ee tegevjuht Moonika Kukke.

Elektrimüüjate lepingutingimusi pidas üldjoontes arusaadavaks 41 protsenti vastanutest, kuid 37 protsenti pidas lepingutingimusi kas väga raskesti mõistetavaks või üldse arusaamatuks.

Kukke sõnul oli protsessi keerukuse üheks põhjuseks kindlasti tarbijate suurem infovajadus, mida tõestab ka äritarbijate uuring, kus veidi üle kolmandiku ettevõtjatest leidis, et elektrituru avanemise teemal tekkinud küsimustele oli vastuseid raske leida.

Sõltumatu hinnavõrdlusportaal Energiaturg.ee abistas omalt poolt enne turu avanemist elektritarnija leidmisel ligi 1500 ettevõtet. 

Hinnavõrdlusportaali uuringus osales 301 ettevõtet, kelle aastane elektritarbimine on 1 MWh kuni 50 000 MWh. Uuring viidi läbi jaanuari kahel esimesel nädalal.

 Ettevõtetel on kauplemisruumi

Energiaturg.ee tõi turule äritarbijatele orienteeritud elektrihanke teenuse, mis hõlmab turustatistikat, ettevõtte tarbimisandmete analüüsi, ostustrateegia koostamist, elektrimüüjatelt pakkumiste küsimist ja sobivate lepingutingimuste kauplemist, eesmärgiga leida tarbijale parim pakkumine.  

„Uuring näitas äritarbijate selget vajadust uute teenuste järele, lisaks muudab juba märgatav turukonkurentsi tihenemine ja portaali poolt äritarbijatele võetud pakkumiste suur hinnavahe sobivaima müüja ja paketi valiku keeruliseks,“ märkis Kukke. Tema sõnul on statistikale tuginedes elektrimüüjad hakanud tegema aktiivsemalt hinnamuudatusi, mistõttu on ettevõtetel veelgi suurem huvi leida soodsaim pakkumine ja keskenduda energiakulude optimeerimisele. 

Energiaturg.ee on sõltumatu ja tarbijakeskne elektripakettide hinnavõrdlusportaal, mida arendavad koostöös Advokaadibüroo GLIMSTEDT, investeerimisfirma Capital Mill ning IT-partnerina Helmes.

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgKinnisvarauudised.ee juhtTel: 51 23 770
Siim SultsonReporter-toimetaja Tel: 53 330 651
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474