Jaanuaris oli Eesti Energia teatel üldteenuse ühetariifne hind 5,84 senti kilovatt-tunnist, paketi "Muutuv" keskmine hind oli möödunud kuul 5,4 senti ja "Kindel" hind 5,8 senti kilovatt-tunnist.
Kahetariifse võrgulepinguga üldteenuse kliendid ostavad elektrit päevahinnaga 6,43 s/kWh ja ööhinnaga 5,15 s/kWh, vahendavad
ERRi uudised.
"Eesti Energia on seisukohal, et tänane üldteenuse hinnakujundus ei taga kõigile klientidele kulupõhist hinda, ega kohtle kliente võrdselt. Kuna üldteenuse klientide teenindamiseks tehtud kulud ei sõltu kliendi poolt tarbitud kilovatt-tundide hulgast, peaksid need üldteenuse arvel kajastuma eraldi tasuna, mis oleks võrdne kõigile ületeenuse klientidele sõltumata tarbimiskogusest. Täna tuleb aga kulud jagada kilovatt-tundidele, mis tõstab üldteenuse kilovatt-tunni hinda ning tekitab olukorra, kus suurema elektritarbimisega üldteenuse kliendid maksavad kinni väiksema elektritarbimisega klientide teeninduskulu," kommenteeris ettevõte.
Eesti Energia teeb konkurentsiametile ettepaneku regulatsiooni muutmiseks nii, et üldteenuse hinnakujundus muutuks kulupõhiseks ja kohtleks kliente võrdselt.
Elektriarvel lisanduvad üldteenuse hinna alusel ostetavale elektrienergiale ka võrguteenus, taastuvenergiatasu ja elektriaktsiis.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Kinnisvara omaniku peamine eesmärk on saavutada oma varalt maksimaalne tulu. Selleks, et vara säilitaks oma väärtuse ja toimiks tõhusalt aastaid, on vajalik selle regulaarne ja professionaalne korrashoid. Kinnisvara korrashoiuga tegelevad mitmesuguse pädevusega spetsialistid, sealhulgas haldus-, hooldus-, maakler-, õigus- ja remonditeenuste pakkujad. Millised on aga kinnisvaraga tehtavad suurimad vead ning kuidas neid vältida?