Autor: Juuli Laanemets • 27. jaanuar 2014

Taastuvenergia on ennast Saksamaal juba tõestanud

Täna, 27. jaanuaril, toimub Tallinnas rahvusvaheline taastuvenergia teemaline konverents „Taastuvenergia – kasuks kliimale, inimestele, valdadele ja regioonidele.“  Kogemusi  ja uusi tehnoloogiaid jagavad esinejad Saksamaalt.

Konverentsi korraldajab Eestimaa Talupidajate Keskliit koostöös Majandus - ja Kommunikatsiooniministeeriumi ning sihtasutusega „Euronatur“ Saksamaalt.

„Taluliit näeb taastuvenergia tootmises suuri võimalusi luua maapiirkondades täiendavaid töökohti ning tuua lisasissetulekut maaettevõtjatele, sealhulgas taludele“, selgitas Talupidajate Keskliidu peadirektor Kaul Nurm.

Euroopa Komisjon esitles möödunud nädalal  uut Euroopa Liidu energia- ja kliimaraamistikku kuni aastani 2030. Komisjon on seadnud eesmärgiks vähendada kasvuhoonegaaside heidet tasemele, mis oleks 40% võrra madalam 1990. aasta tasemest ja suurendada taastuvenergia osakaalu energiatootmises vähemalt 27%-ni.

Saksamaa on Euroopa Liidus ja kogu maailmas juhtival kohal taastuvenergia - ja hajutatud energiatootmises. Saksamaal praktikas rakendatavate lahenduste põhjal on taastuvenergia tootmine igati jõukohane ka väiketaludele nii biogaasi- kui päikeseenergiaga. Tuulegeneraatorite kasutamiseks sobivad aga omakorda väga hästi kohalikud energiaühistud, mida Saksamaal on juba üle 600. Kokku on Saksamaal üle ühe miljoni elektritootja.

Konverentsil räägitakse taastuvenergia tootmiseks vajalikust tehnoloogiast, selle ökonoomikast ja sobiva energiapoliitika vajadusest. Teatavasti on Saksamaa otsustanud lõpetada tuumaenergia kasutamise  ning asendada tekkiv puudujääk eelkõige erinevat liiki taastuvenergiaga. Konverentsil osalejad saavad ülevaate Saksamaal toimivast hajutatud energiatootmise kontseptsioonist ning energiapoliitikast, mille üheks nurgakiviks on igamehe õigus toota ja müüa taastuvenergiat jaotusvõrkudesse ilma suuremate piirangute ja liigse bürokraatiata.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806