Autor: Juuli Laanemets • 10. veebruar 2014

Jätkub kaevandamismahtude aerokontroll 

Riik eraldas Maa-ametile täiendavalt 204 tuhat eurot, et aerokontrolliga kaardistada 150 karjääri. Eesmärgiga hinnata ehitusmaterjalide ja põlevkivimaardlate tegelikke kaevandamismahte ja kaevandamislubade tingimustest kinnipidamist.

SA Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) eraldas Maa-ametile täiendavad 204 tuhat eurot, et kaardistada veel 2014. aasta jooksul 150 karjääri.

"Maksumaksjatele kuuluva loodusvara kaevandamine peab toimuma selliselt, et mõju keskkonnale oleks võimalikult väike ja seatud piirangutest kinni peetaks. Aerokontroll on üks kõige kiirem ja efektiivsem viis kontrollida, et kõik maapealsele kaevandamisele seatud tingimused oleksid täidetud. Seepärast me Keskkonnainvesteeringute Keskuse poolt seda rahastame," ütles KIKi nõukogu esimees keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus.

Peale karjäärialadest aerofotode tegemist ja maapinna laserskaneerimist teostatakse lennuandmete kontrollimiseks kontrollpunktide maapealsed ülemõõtmised. Saadud materjale võrreldakse kaevandamislubade ja keskkonnaregistri andmetega, et tagada kontroll kaevandatud mahtude ja mäeeraldiste piiride üle.

Täpne objektide valik selgub peale sihtfinantseerimislepingu sõlmimist hiljemalt mais 2014.

Tänaseks on Maa-amet läbi viinud 818 karjääri aerokontrolli. Koos ees seisvate tööde maksumusega on riik karjääride aerokaardistamisse investeeritud 1 193 349 eurot ning kontrollitud saavad andmed 968 mäeeraldise kohta, mis on maapõueseaduse alusel vormistatud maavarade kaevandamiseks.

KIK pakub võimalust taotleda sihtotstarbelist laenu keskkonnaprojektide elluviimiseks. Kokku on KIKist neljateistkümne aastaga toetust saanud üle 16 tuhande projekti.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806