Autor: Juuli Laanemets • 26. veebruar 2014

Korteriühistud saavad parkimiskitsikust leevendada

Tallinna linnavalitsus on seadnud parkimisprobleemide leevendamiseks linnamaale isikliku kasutusõiguse 36 korteriühistu kasuks.

Tallinna abilinnapea Eha Võrk ütles, et isikliku kasutusõiguse seadmist parkimisala laiendamiseks linna omandis olevale maale saavad Tallinna korteriühistud taotleda alates 2009. aastast. „Kahe aastaga said korteriühistud juurde 1439 parkimiskohta. Isikliku kasutusõiguse tähtaeg on 15 aastat ning kasutusõiguse eest tasu ei võeta. Eesmärk on, et tagatakse elanikele korterelamuga külgneval korteriühistu poolt väljaehitatud parkimisalal parkimise ainuõigus,“ selgitas Võrk.

Parkimisalad, millele kasutusõigus on seatud, on vastava projekti alusel välja ehitatud kas täies mahus ühistute poolt või osaliselt linna toel projekti „Hoovid korda“ raames. Kaheksa aastaga on korteriühistud saanud hoovide korrastamiseks kokku 6,6 miljonit eurot toetust.

Korteriühistul, kes on saanud linnamaale isikliku kasutusõiguse, on maa kasutamise, hooldamise ja parendamise õigus ja kohustus. Korteriühistu võtab endale kohustuse hoida parkimisala alaliselt heas seisukorras ning tagada parkimiseks vajaliku teekattemärgistuse või teistlaadsete eraldusjoonte olemasolu parkimisalal.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806