Juuli algusest vahetub elektrimüüja ligikaudu 5300 tarbimiskohas, vahendab Eleringi hallatav Andmelao statistika. Aasta tagasi juulis oli elektrimüüja vahetajaid ligi 4400.
Elektrimüüjat vahetada otsustanud kliente, kellel hakkas uus leping uue müüjaga kehtima juuni algusest, oli ligikaudu 1500.
Jätkuvalt suureneb tähtajatute elektrilepingute ehk elektri börsihinnaga seotud elektripakettide kasutajate hulk – maikuu jooksul kasvas tähtajatute lepingute hulk ligikaudu 2000 võrra, ulatudes kuu lõpus enam kui 142 000 lepinguni.
Tähtajaliste lepingute kasutajate arv vähenes ligi 600 võrra 420 000 lepinguni. Kokku oli mai lõpus elektrileping olemas 562 000 tarbimiskohal, mis moodustab 79 protsenti kõikidest tarbimiskohtadest.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Elektri kogutarbimises oli lepingut omavate tarbimiskohtade tarbitud osa mais 93 protsenti, mis on võrdne märtsi näitajaga, kuid ühe protsendipunkti madalam võrreldes aprilliga.
Hetkel kuum
Priit Sipelgas toob esile SOL Balticsi ühe olulise erinevuse, võrreldes konkurentidega. Lisaks toob ta esile valdkonna olulisimad väljakutsed aastal 2026.
Käibemaksutõusu mõju eluasemete müügimahule osutus bluffiks. Turul pinge ja patiseis kerib vinte.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Müüjate bilansiportfellide viimaste kuude turuosad on toodud alljärgnevas tabelis. Portfellide osakaalude arvutamisel on aluseks võetud piirkonna mõõdetud tarbimismahud, mis sisaldavad võrguettevõtjate võrgukadusid ning lisaks üldteenuse mahte. Arvesse ei ole võetud ette fikseeritud tarneid tarbijatele, mistõttu müüjate tegelikud müügiosad võivad tabelis toodust pisut erineda.
Seotud lood
Tartu südalinnas, 5-minutilise jalutuskäigu kaugusel Raekoja platsist, kerkib arendus, mille vastu tunnevad üha suuremat huvi need, kes soovivad investeerida kinnisvarasse väljaspool Tallinna. Vallikraavi Kinnisvara uus projekt Raatuse Residentsid pakub paindlikke lahendusi nii oma kodu otsijatele kui ka neile, kes soovivad panna raha tööle üüritulu ja väärtuse kasvu kaudu.