Autor: Juuli Laanemets • 8. august 2014

Põlvas alustas tööd keskkonnasõbralik katlamaja

Alates neljapäevast toodab Põlva suurimas katlamajas sooja biokütusel töötav katel, mille ehitust toetas SA Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) rohelisest investeerimisskeemist ligi 570 000 euroga.

AS Põlva Soojusele kuuluv katlamaja varustab soojusega põhilist osa Põlva linna korterelamutest ning avalikest hoonetest. Varasemalt töötas katlamaja täielikult maagaasil, kuid nüüd jõuab tarbijateni suur osa soojusest puiduhakke põletamisel. 

„Uue katla võimsus on 4 MW – sellest piisab, et talvisel tippajal rahuldada ligi neljandiku põlvalaste soojavajadus ja probleemivabalt toota sooja vett suveperioodil,“ ütles Põlva Soojuse juhataja Aavo Pindmaa.

Maagaasi asendamine taastuvate kütustega aitab kaasa keskkonnahoiule ning võimaldab säästa ka majanduses. Nimelt on puit kohaliku kütusena odavam kui imporditud maagaas. Kohalike kütuste kasutamine aitab täiendavalt tekitada lähipiirkonnas ka töökohti.

„Projekti realiseerimisega väheneb süsihappegaasi eraldumine 5035 tonni võrra ning paigaldatud tehnoloogiliste seadmetega on minimeeritud ka välisõhku sattuva lendtuha hulk,“ kirjeldas KIKi energeetika juhtivkoordinaator Siim Umbleja katla positiivset mõju keskkonnale.

Biokütusel töötav katel valmis aastaga ning selle kogumaksumuseks koos ettevõtte omaosalusega kujunes 1 147 000 eurot.  Ligi pool summast tuli KIKi vahendusel rohelisest investeerimisskeemist ehk CO2 kvoodimüügi tulust Austriale.

KIKi rohelise investeerimiskeemi toetused olid mõeldud koostootmisjaamade, katlamajade ja soojustrasside renoveerimiseks. Täiendavalt on samast allikast käivitunud ka tänavavalgustuse rekonstrueerimise programm.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806