• 08.08.14, 14:14
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Põlvas alustas tööd keskkonnasõbralik katlamaja

Alates neljapäevast toodab Põlva suurimas katlamajas sooja biokütusel töötav katel, mille ehitust toetas SA Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) rohelisest investeerimisskeemist ligi 570 000 euroga.
AS Põlva Soojusele kuuluv katlamaja varustab soojusega põhilist osa Põlva linna korterelamutest ning avalikest hoonetest. Varasemalt töötas katlamaja täielikult maagaasil, kuid nüüd jõuab tarbijateni suur osa soojusest puiduhakke põletamisel. 
„Uue katla võimsus on 4 MW – sellest piisab, et talvisel tippajal rahuldada ligi neljandiku põlvalaste soojavajadus ja probleemivabalt toota sooja vett suveperioodil,“ ütles Põlva Soojuse juhataja Aavo Pindmaa.
Maagaasi asendamine taastuvate kütustega aitab kaasa keskkonnahoiule ning võimaldab säästa ka majanduses. Nimelt on puit kohaliku kütusena odavam kui imporditud maagaas. Kohalike kütuste kasutamine aitab täiendavalt tekitada lähipiirkonnas ka töökohti.

Artikkel jätkub pärast reklaami

„Projekti realiseerimisega väheneb süsihappegaasi eraldumine 5035 tonni võrra ning paigaldatud tehnoloogiliste seadmetega on minimeeritud ka välisõhku sattuva lendtuha hulk,“ kirjeldas KIKi energeetika juhtivkoordinaator Siim Umbleja katla positiivset mõju keskkonnale.
Biokütusel töötav katel valmis aastaga ning selle kogumaksumuseks koos ettevõtte omaosalusega kujunes 1 147 000 eurot.  Ligi pool summast tuli KIKi vahendusel rohelisest investeerimisskeemist ehk CO2 kvoodimüügi tulust Austriale.
KIKi rohelise investeerimiskeemi toetused olid mõeldud koostootmisjaamade, katlamajade ja soojustrasside renoveerimiseks. Täiendavalt on samast allikast käivitunud ka tänavavalgustuse rekonstrueerimise programm.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 19.05.25, 15:00
Millerhawk vähendas hoone süsiniku jalajälge kolmandiku võrra – ilma lisakuluta
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele