Autor: Juuli Laanemets • 18. august 2014

Paide uus reoveepuhasti puhastab ka valdade jääke

Homme, 19. augustil avatakse Paide uus reoveepuhasti, milles puhastatakse lisaks Paide linna reoveele ümbruskonna 6 valla reoveepuhastite jääkmuda. 

„Järvamaa ja Paide linna pikaaegne murekoht on saanud lahenduse ning paidelastel on nüüdsest Kesk-Eesti üks suurimaid ja kaasaegseima tehnoloogiaga reoveepuhasteid,“ sõnas Nordecon ASi juhatuse esimees Jaano Vink. „Tänu uuele reoveepuhastile paraneb  looduskeskkond oluliselt, kuna  Pärnu jõest vaid 200 meetri kaugusel asuva puhasti puhul on kõigi rangete normatiivide täitmine kindlalt tagatud.“

AS Paide Vesi juhatuse liikme Tarmo Vaheri  kinnitusel ei puhastata valminud reoveepuhastis ainult Paide linna reovett. „ AS Paide Vesi poolt transporditakse puhastisse ka Järvamaa kuue valla reoveepuhastite jääkmuda, mis Paide puhastis ja valmival reoveepuhasti komposteerimisväljakul  lõpptöötluse saab,“ lisas Vaher.

„Tööde käigus ehitati uus reoveepuhasti tehnohoone pindalaga ca 1300 m², rajati puhastusprotsessi mahutid, paakautode pesemisplats ja sissesõidutee kuni Mündi tänavani. Lisaks ehitati garaažikompleks  ja paigaldati kompaktalajaam. Tööde lõppetapis, kui uue puhasti katseperiood oli edukalt läbitud, lammutati ka vana puhastikompleksi hooned ning rajatised,“ rääkis Nordecon ASi projektijuht Marek Sööt. „Samuti ehitati kokku ca 2,5 kilomeetrit torustikku ning rajati üle 300 meetri drenaažisüsteeme.“

Reovee ehitustööd algasid 2013. aasta mais. Objekti maksumuseks kujunes ca 6,6 miljonit eurot ilma käibemaksuta. Tööde tellija oli AS Paide Vesi, projekteerijateks OÜ Aqua Consult Baltic ja Eesti Veeprojekt OÜ.

Autor: Nordecon AS
Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806