Tööinspektsioonile on teada antud esimesest tööõnnetustest, mis on juhtunud seakatku ennetamiseks tehtud desinfitseerimisega.
Tööinspektsiooni peadirektor Maret Maripuu rõhutas, et ohtlike kemikaalidega tööd tehes tuleb kindlasti järgida kõiki ohutusnõudeid. „Siinkohal on eriti oluline, et ohtlikke kemikaale käitlevad töötajad kasutaksid näo, silmade ja hingamisteede kaitsevahendeid, kindaid ja sobivat riietust,“ ütles Maripuu.
Tema sõnul peavad ohutuse tagamisel töötaja ja tööandja tegema koostööd. „Hiljutise tööõnnetuse puhul oli tööandja kõik vajalikud isikukaitsevahendid soetanud ja ka töötajale kätte andnud, kuid töötaja neid ei kandnud. Seepärast on oluline, et tööandjad nende kasutamist nõuaksid ja kontrolliksid. Kui töötaja hakkab taolist tööd tegema ja isikukaitsevahendeid pole talle antud, siis on töötaja õigus ja kohustus neid tööandjalt nõuda,“ sõnas Maripuu.
Veterinaar- ja Toiduamet tuletab meelde, et sigade Aafrika katku ennetamiseks kasutatavad kemikaalid/desoained on inimese tervisele ohtlikud ning nende kasutamisel tuleb kindlasti järgida ohutusnõudeid.
Seotud lood
Üha rohkem ostjaid ja investoreid hindab tänapäeva kinnisvara puhul lisaks asukohale ja ruutmeetritele ka hoone jätkusuutlikkust, energiatõhusust, elukeskkonna kvaliteeti ja mugavust. Üks peamisi kvaliteedi ja jätkusuutlikkuse sümboleid on rohesertifitseerimine. LEED-sertifikaat – maailmas üks tunnustatumaid rohehoonete kvaliteedimärke – on Põhjamaades juba tavapraktika.