Autor: Juuli Laanemets • 17. september 2014

Eesti esimese liginullenergia koolihoone projekteeritakse Põlvasse

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) sõlmis projekteerimisbürooga AS Resand 110 985 euro suuruse lepingu Põlva tulevase riigigümnaasiumi õppehoone projekteerimiseks.

Uue koolimaja ehitamisel on  eesmärgiks rajada Eestis esimene koolihoone liginullenergiahoonena, mis oleks ühtlasi ka sertifitseeritud passiivmaja. Praeguse, 1963. aastal valminud internaadihoone asemele projekteeritakse uus hoone, arvestades õpikeskkonna funktsionaalsust ning energiasäästlikkust.

Resand kaasab projekteerimistöödesse Saksa arhitektuuribüroo ArchitekturWerkstatt Vallentin arhitekti Gernot Vallentini, kellel on suured kogemused tänapäevaste energiasäästlike koolide ja lasteaedade projekteerimisel. Vallentin on maailmas esimese sertifitseeritud passiivmaja koolihoone arhitekt ja teda on tunnustatud innovatiivsete ideede rakendamise ja heade näidete loomise eest Saksamaa riikliku teenetemärgiga.

Põlvasse, Kesk tänav 25, rajatava gümnaasiumihoone suuruseks on kavandatud ligi 2300 ruutmeetrit. Ehitustegevusega tahetakse alustada 2015. aasta suvel ning koolihoone avada 2016. aasta sügisel.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806