• 29.09.14, 15:23
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Nordecon alustas Ülemiste Citysse Eestis ainulaadse büroohoone ehitust

Täna sai Ülemiste Citys nurgakivi Nordeconi rajatav 13-korruseline büroohoone, mille välimus ja sisu on arhitektuuriliselt ainulaadsed ning plaanitava keskkonna- ja energiasäästlikkuse näitajad võimaldavad hoonele taotleda Eestis vähe levinud LEED kuldtaseme sertifikaati.
Nordecon ASi juhatuse esimehe Jaano Vinki sõnul on tähelepanuväärne, et uus büroohoone ehitatakse paljuski taaskasutatavatest materjalidest. „Hoonele on planeeritud välisseinast eemale eraldi karkassile matt-hõbedane topeltfassaad, mis moodustab ebakorrapärase ruudulise mustri hoone kolmele küljele. Lõunaküljel on seevastu kogu fassaadi kattev päikesepaneelide ala, millega kaetakse osa maja tarbeks kuluvast energiavajadusest. Tänu hoonele planeeritud fassaadi  silmatorkavusele, saab see maja Ülemiste linnaku keskseks pärliks,“ ütles Vink.
Hoone kontoripindade kujundamisel on eesmärgiks paindlikkus, mis tähendab, et kontorialadele luuakse võimalus igal ajal vaheseinu ringi tõsta seejuures tehnosüsteeme ringi ehitamata. „Kuna maja projekteerimisel ja ehitamisel on arvesse võetud ühelt poolt keskkonnahoidu ja teiselt poolt hoones viibiva töötaja heaolu, siis taotletakse hoonele Eestis veel vähe levinud LEED sertifikaati,“ lausus Jaavo Vink, kelle sõnul pöörati hoonele tavalisest enam tähelepanu juba projekteerimisfaasis. „Projekteerisime hoonet täielikult kolmemõõtmelise mudelina – alates konstruktsioonidest kuni tehnosüsteemideni välja. See loob võimaluse visuaalselt vaadelda valmiva hoone lõpptulemust ja vajadusel sisse viia muudatused enne konkreetse ehitustöö algust. Nii välditakse juba valminud ehitustöö ümbertegemist.“
Technopolis Ülemiste AS ja Nordecon AS sõlmitud lepingu kohaselt on Ülemiste City ärilinnakusse aadressile Lõõtsa tn 5 rajatava büroohoone ehitustööde maksumuseks ligikaudu 8,7 miljonit eurot. Büroohoonel on 13 korrust, kõrgus maapinnast on 49,5 meetrit ning suletud netopindala ligikaudu 11 000 ruutmeetrit. Hoone valmimistähtajaks on planeeritud 2015. aasta august.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 17.04.25, 15:02
LEED-sertifikaat Avalon Plaza elamuarenduses: mis kasu toob see ostjale ja investorile?
Üha rohkem ostjaid ja investoreid hindab tänapäeva kinnisvara puhul lisaks asukohale ja ruutmeetritele ka hoone jätkusuutlikkust, energiatõhusust, elukeskkonna kvaliteeti ja mugavust. Üks peamisi kvaliteedi ja jätkusuutlikkuse sümboleid on rohesertifitseerimine. LEED-sertifikaat – maailmas üks tunnustatumaid rohehoonete kvaliteedimärke – on Põhjamaades juba tavapraktika.

Enimloetud

1
Suur lugu
  • 30.04.25, 06:45
Elukondlik üüriturg on kännu taga kinni - nuta või naera
Eluasemearendus ja -turg söövad endil jalgu alt - ees on pikk ja valuderikas kümnend
2
Uudised
  • 07.05.25, 06:30
4 eksperti: uusarendustes nõutakse enim just neid eluasemeid
Siin on mõtteainet üksjagu. Liiati muutjaid on üsna mitu.
3
Uudised
  • 07.05.25, 08:00
GALERII: Scandiumi Marienholm võtab kuju
Vaata põnevaid vaateid! Arenduse I etapist on müüdud üle poole.
4
Uudised
  • 06.05.25, 13:15
Tamla: 5000 eurot ruutmeetri eest on liiga palju
Saa teada, miks on ärikinnisvaras ostjatel nüüd eriti hea aeg
5
Uudised
  • 08.05.25, 13:15
Eesti üks rikkamaid naisi rajab Rakvere linna piirile ärirajooni
6
Uudised
  • 06.05.25, 06:45
Selgus aprilli uute kodude müüjate esikolmik

Hetkel kuum

Arendamine on pikk ja vaevarikas töö.
Uudised
  • 07.05.25, 06:30
4 eksperti: uusarendustes nõutakse enim just neid eluasemeid
Siin on mõtteainet üksjagu. Liiati muutjaid on üsna mitu.
LVM Kinnisvara tegevjuht Ingmar Saksing osutab üürituru kurvale vastuolule.
Suur lugu
  • 30.04.25, 06:45
Elukondlik üüriturg on kännu taga kinni - nuta või naera
Eluasemearendus ja -turg söövad endil jalgu alt - ees on pikk ja valuderikas kümnend
Everaus Kinnisvara asutaja ja tegevjuht Janar Muttik tegi tõsised liigutused.
Suur lugu
  • 23.04.25, 14:31
Kinnisvaraarendaja vaatab peeglisse - pilt on karm
Ahnuse kättemaks on valus. Näiteks Everaus Kinnisvara koondas ehitajad. Siin vormub arendusvaldkonna tulevik, mis ei ole kõigile jõukohane.
Tallinna linnaplaneerimise abilinnapea Madle Lippus ja Reterra Estate tegevjuht Reigo Randmets.
Saated
  • 01.05.25, 13:00
Planeeringu menetlemisel jätab omavalitsus seaduse täitmata
Sinna idapoole valglinnastub Tallinn nüüd aina enam.
Uudised
  • 02.05.25, 11:45
Tallinn valgub laiali idasuunas
Tallinna lõuna-, eriti läänesuund muutub elitaarsemaks ja kallimaks
Esimesed mereäärsed korterid valmisid nüüd kevadel.
Uudised
  • 07.05.25, 08:00
GALERII: Scandiumi Marienholm võtab kuju
Vaata põnevaid vaateid! Arenduse I etapist on müüdud üle poole.
Selgus aprilli uute kodude müüjate esikolmik
Uudised
  • 06.05.25, 06:45
Selgus aprilli uute kodude müüjate esikolmik
3D-visuaal Avalon Plaza välisvaatele
  • ST
Sisuturundus
  • 17.04.25, 15:02
LEED-sertifikaat Avalon Plaza elamuarenduses: mis kasu toob see ostjale ja investorile?

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele