Autor: Juuli Laanemets • 6. oktoober 2014

Marran: riigikaitsekursused võiks muuta tippametnikele kohustuslikuks

Eesti tippametnike teadlikkust riigikaitsest saaks suurendada, muutes kõrgemate riigikaitsekursuste läbimine avaliku sektori tippametnikele kohustuslikuks, ütles kaitseministeeriumi kantsler Mikk Marran 31. kõrgemate riigikaitsekursuste avamisel.

„Iga riigiametnik, eriti tippjuht, peab oma tööd tehes lähtuma riigi kaitsest kõige laiemas mõttes,“ ütles Marran eile Roostal kursuste avakõnes. "Kõrgemad riigikaitsekursused on parim võimalus ühise riigikaitsealaste teadmiste baasi loomiseks tippametnike hulgas."

Kantsleri sõnul on kursuste korraldajatel plaanis tippametnikke kaasata riigikantseleis asuva tippjuhtide kompetentsikeskuse kaudu, mille nimekirjas on ligi sada riigiasutuste juhti, kantslerit ja riigiametnikku.

Marran ütles, et Vene agressioon on pannud NATOt tõhustama oma tööd liitlaste kaitsmisel ja suurendama alliansi heidutusvõimet. „Halbu uudiseid on olnud palju rohkem kui häid, ometi on Eesti julgeolek veelgi kindlam kui ta veel aasta tagasi oli,“ sõnas Marran.

Eile alanud ja 31. korda toimuvatel kõrgematel riigikaitsekursustel saavad osalejad kuue päevaga põhjaliku ülevaate Eesti julgeoleku- ja kaitsepoliitikast ning sõjalisest riigikaitsest. Samuti käsitletakse kursustel laiapindset riigikaitset, siseturvalisust ning sõja uusi vorme nagu küber- ja infosõda.

Alates 1999. aastast toimuvad kõrgemad riigikaitsekursused on lõpetanud üle 1300 inimese erinevatest eluvaldkondadest.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806