Ettevõte alustab kahe-aastase 4G võrgu võimendamise programmiga, mille jooksul ehitab välja ülitiheda, 99% Eestimaad katva 4G võrgu.  Sügisel algavatel võrgu ehitustööde ajal võib esineda ajutisi levikõikumisi.
Elisa juhatuse liige Andrus Hiiepuu ütles, et kõneteenus on kujunemas sekundaarseks ning interneti osatähtsus tõuseb. „Operaatorina tahame, et nii olemasolevate kui ka uute klientide interneti kasutuskogemus püsib kõrgel tasemel ning seepärast panustame võrgu ehitamisse senisest veelgi enam,“ ütles Hiiepuu.
Kõigele lisaks on muutunud ka tarbija interneti kasutamise harjumused. „Veel mõned aastad tagasi piisas kliendile mobiilse interneti kasutamisel meilide ja uudiste lugemisest. Täna on aga interneti tarbimine juba oluliselt mitmekesisem ning ulatub meilide lugemisest kuni täispikkade filmide vaatamiseni reaalajas,” sõnas Hiiepuu. ”Kui viis aastat tagasi oli kliendi jaoks oluline mobiilinterneti kiirus, siis tänases äppide maailmas on kliendi jaoks oluline, et tema teenused toimiksid. Enam pole vajadust taga ajada maksimaalseid kiiruseid, täna on vaja läheneda kliendile personaalselt ja tagada, et temale vajalikud teenused toimiksid laitmatult. Kõik see seab mobiilsideoperaatorile uued väljakutsed.”
Elisa võrgujuht Andrus Kaarelsoni sõnul toob 4G kliendi interneti kasutuskogemusse tuntava vahe võrreldes eelmise põlvkonna 3,5G võrguga. ”Elisa kahekordistab järgmise kahe aasta jooksul võrguinvesteeringud ning kaasab võrgu võimendamisse uue partnerina maailma tipptegija 4G võrkude rajamisel – Huawei,“ täpsustas Kaarelson.
Aastatel 2014-2016 püstitab Elisa üle Eesti senisest 2 korda ning Tallinnasse, kus asustatus on kõige tihedam, senisest 3 korda rohkem tugijaamasid. „Klientidele tähendab see veelgi paremat 4G levi siseruumides ning üle Eesti 2 korda suuremaid 4G kiiruseid,“ ütles Kaarelson.
Võrgu võimendamistöödega alustab Elisa oktoobris Tallinnas ning uuel aastal jätkab teiste Eesti linnade ja piirkondadega. Tööde ajal võib esineda ajutisi levikõikumisi, kuid lõpp-tulemusena Elisa kliendi mobiilsideteenuste kasutuskogemus paraneb kordades.
Elisa võrgutarnijate portfelli  lisandunud Huawei on maailma suurim modemite ja ka võrguseadmete tootja. Ettevõte tegutseb kuuel mandril ning käesoleva aasta statistika alusel omab maailmas LTE võrkude väljaarendamisel liidripositsiooni, omades 40% turuosa 4G lepingutest.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:56
Kas tuhandeid faile saab muuta kiirelt sisukaks ja kompaktseks infoks? Nüüd saab
Kinnisvara- ja ehitusprojektide dokumentatsioon kasvab iga aastaga. Joonised, lepingud, koosolekuprotokollid, hooldusjuhendid ja tehnilised kirjeldused kogunevad erinevatesse süsteemidesse ning lõpuks on tükk tegu, et üldse aru saada, kus midagi asub. Ent see kõik saab tehisintellekti abiga olla kordades lihtsam.

Enimloetud

1
Analüüsid
  • 05.06.26, 06:30
Nuta või naera - uue korteri ostja muutub järjest vanemaks. Miks küll? Olukorra anatoomia ja 7 tegurit
Eduvõtmed on olemas, haara kinni! Lisaks: millised pealinna arendajad müüsid mais kõige enam uusi kortereid?
2
Saated
  • 19.06.26, 06:15
Eluasemeturule tuleb pindu juurde. Risto Vähi: suvila tähendus on muutunud
Eluasemeturu hoonefond paisub. Tervikturg elavneb, ent unustage laialdane hinnatõus, pigem ees paistab tühjade majade fenomen.
3
Uudised
  • 18.06.26, 07:15
Üürituru ekspert näitab millises pealinna piirkonnas millist üüri küsida
4
Uudised
  • 19.06.26, 09:04
Statistikaamet: korterite hinnad hüppasid aastaga 15%. Kas tõesti?
Ekspert: statistiline anomaalia - statistikaameti numbrite taga mingisugune tehingute struktuuri muutus, võrreldes aastatagusega
5
Uudised
  • 15.06.26, 13:09
Suvilaid müüakse enim pealinna lähedal ja suvituspiirkondades
6
Uudised
  • 12.06.26, 09:33
Balti Vara ja Tatoli omanikud ehitavad Tartu ringristmiku äärde uue ärikompleksi
“Hetkel tegeleme detailplaneeringu muutmise protsessiga”

Hetkel kuum

Visioon 2028. Visuaalil keskel vasakul asuva kaheksast majast koosneva M-hoone rekonstrueerimistööd peaksid valmima 2028. aastal. Selle kompleksi keskele on planeeritud Teatri väljak. NB! Estonia teatri ees juba on Teatri väljak. Kuidas nendel edaspidi teha vahet?
Uudised
  • 15.06.26, 12:57
Silme ees pool miljonit kultuurituristi: Piilmannid kolivad Linnar Viiki näitusepinna telki ja siis eraldi majja
Kellatõmbamine.
Uudised
  • 15.06.26, 11:01
Galerii: Sõõrumaa hakkas kauplema võlakirjadega
Vaata, milliste investorite käes on võlakirjade jäme ots ja kui palju keegi neid märkis
Mõlema hoone paigutust ja lahendust, arvestades miljööd, keskkonda ja vasakul paikneva kuulsa Pärnu rannahotelli (arhitektid Olev Siinmaa, Anton Soans, Nikolai Kusmin, 1935-1937) eraldatust puudesaluga, võib pidada õnnestunuks.
Uudised
  • 12.06.26, 10:23
Galerii: Merko pani pelletiärimeeste sündmuskeskusele nurgakivi
Kompleks kerkib Pärnu legendaarse rannahotelli kõrvale.
Projekt näeb ette viit kaasaegset elamut, nõudlus on aga oodatust väiksem ning seni on valmis ehitatud vaid üks maja.
Uudised
  • 12.06.26, 11:09
Unikaalse vaatega korterid lähevad vaevaliselt kaubaks: müük toppab juba pool aastat
Marienholmi I etapis valmis viis hoonet kokku 50 korteriga (projekteerisid 3+1 arhitektid, sisearhitektibüroo KAMP ja maastikuarhitektid Tajuruum). Poolsaare tipu pool hakkab asuma II etapp (projekteeris BOA Arhitektid).
Uudised
  • 17.06.26, 11:49
Scandium leidis 60-miljonilise arenduse II etapile ehitaja
Ega hõisata ei ole: Uus Maa juhatuse liige Mika Sucksdorff paneb Helsingi ja Tallinna eluasemeturud kõrvuti.
Uudised
  • 16.06.26, 13:39
Ühtlustumine ja sumbumine. Sucksdorff: Tallinna uus korter maksab sama palju kui Helsingi järelturukorter
Senise praktika baasilt ostja jõuõlg kasvab edasi ja terendumas on tühjade majade fenomen
Nurgakivipanijad valmistavad ette kapslit.
Uudised
  • 17.06.26, 12:11
2 galeriid: Mainor pani üle 20 000-ruudusele ärihoonele nurgakivi
Vaata, mis nurgakivi panekul toimus ja kes seal olid. Vaata, milline see hoone hakkab välja nägema väljast ja seest.
Franklini tehniline juht Justin Clapperton, WHAT IF & Franklin asutaja ja tegevjuht Maria Freimann, WHAT IF & Franklin kaasasutaja ja partner Juhan Kangilaski ning Franklini AI-arendaja Richard Henry Lao.
  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:56
Kas tuhandeid faile saab muuta kiirelt sisukaks ja kompaktseks infoks? Nüüd saab

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele