Autor: Juuli Laanemets • 9. oktoober 2014

Uus liikluskindlustuse seadus klientidele tõrkeid ei toonud

RSA Kindlustuse hinnangul on uue liikluskindlustusseaduse rakendamine toimunud sujuvalt, kuna klientidele lepingu sõlmimise protsessis olulisi muudatusi kaasa ei toonud ja kliendid on peamiste muudatustega kursis.

RSA Kindlustus tuletab meelde, et kõik enne 1. oktoobrit 2014 sõlmitud liikluskindlustuse jah-lepingud (maksekohustusega leping) kehtivad poliisil märgitud kindlustusperioodi lõpuni ning enne poliisi lõppemist saadetakse kliendile uus kindlustuspakkumus. Kui kliendil oli enne uue seaduse jõustumist sõlmitud liikluskindlustuse ei-leping (pideva maksekohustuseta), kuid ei olnud kehtivat poliisi, siis see leping 1. oktoobrist enam ei kehti ja uue lepingu sõlmimiseks tuleb oma kindlustusnõustajaga ühendust võtta, sest ilma kehtiva poliisita ei tohi autoga liiklusesse minna.

RSA liikluskindlustuse riskijuht Timo Heeringu sõnul on kliendid teadlikud võimalusest, et nüüd võib liikluskindlustuse lepingu sõlmida mitte ainult omanik nagu varem, vaid iga isik, kellel on kindlustushuvi, näiteks sõiduki kasutaja,“ ütles Heering. Tema sõnul on uue seaduse kõige olulisem muudatus, et alates uuest aastast on nende klientidel võimalus liiklusõnnetuses kannatajana pöörduda kahjuhüvituse saamiseks ka oma kindlustusseltsi, mis teeb asjaajamise kliendi jaoks palju lihtsamaks. „Usun, et see on hea uudis olemasolevatele ja uutele klientidele. Lisaks pakume  võimalust liikluskindlustuse eest tasumist osamaksetena kliendile sobivas jaotuses ning maksed saab ühildada kaskokindlustuse maksetega“ sõnas Heering.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806