Autor: Juuli Laanemets • 10. november 2014

Ühisostuga tahetakse soodsmat elektrihinda

Eesti Korteriühistute Liit kuulutas välja korteriühistute elektrienergia teise ühisostu, pakkumisi oodatakse kõigil elektrienergia müüjatelt.

Kahes ühisostus on praeguseks osalenud kokku pea tuhat ühistut ning liit loodab, et hea pakkumisega liituvaid korteriühistuid tuleb aina juurde.

“Sajad ühistud ja kümned tuhanded korteriomanikest lõpptarbijad, kelle aastane elektritarbimine kokku oli ligi 200 miljonit kWh/a võiks kindlasti olla elektrienergia müüjatele hea partner, kellele soodsat hinda pakkuda ” leiab Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse liige Urmas Mardi. “Esimese ühise ostu tulemusel saavutati börsihinna marginaaliks korteriühistutele 0,19 eurot/kWh ja korteriomanikele 0,24 eurot/kWh. Võib öelda, et ühisostus osalejad said elektrit osta turu parima hinnaga.”

Eesti Korteriühistute Liit otsib ka nüüd ühistutele ja korteriomanikele elektrimüüjat, kes on valmis pakkuma parimat börsihinna marginaali. 

Müüja kohustub tagama vähemalt ühe-aastase hinna kehtivuse ja kohtlema korteriühistut kui juriidilist isikut samasugustest õigustes ja kohustustes, mis on omane füüsilisest isikust elektriostjale.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806