Soome kinnisvaraomanike liidu RAKLI juht Jyrki Laurikainen hinnangul on soomlaste liginullenergia töörühma Finzeb poolt esitatud liginullenergia hoonete eesmärkidega üle pingutatud.
Kui majad hakkavad kasutama uusi katsetamata tehnoloogiaid, peaksid uute hoonete garantiiajad olema võrreldes tänase tunduvalt pikemad, kirjutab Rakennuslehti.
„Minu arvates on mõistlik seada realistlikud eesmärgid, et mitte esile kutsuda liiga palju riske,“ ütles Laurikainen. Laurikaineni sõnul on praegu välja töötatud normidega üle pingutatud ja see seab suure riski alla eesmärkide saavutamise .
Loe pikemat kommentaari Äripäeva teemaveebist
ehitusuudised.eeArtikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
“Me vaatasime mitmete arhitektuuribüroode portfoolioid läbi, Kontsept Arhitektuuribüroo stiil oli kõige rohkem meie moodi,” ütleb majaperemees Tanel vastvalminud maja ees, endal üks laps süles ning teine jala küljes. Suure inimeste jutud tõmbavad ikka väikeseid inimesi magnetina ligi. Majaperenaine Maris lisab: “Kui me saatsime Kontseptile päringu, kutsusid nad meid kontorisse külla, et plaane lähemalt arutama.” See kõlas nagu lubadus meeldivaks koostööks.