• 26.02.15, 21:20
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Arco Vara: uutest büroopindadest leiab vaid 10% rentnikud

Arco Vara äripindade osakonna juht Tarmo Tuisk  prognoosib, et 70 000m2 uuest büroopinnast jagub üürikliente 5000-10000 ruutmeetrile.
"Aktiivne büroopindade arendamine toob juurde vähemalt 70 000 m2 uut kontoripinda, mis tähendab pakkumise olulist suurenemist ja valikuvõimaluse laienemist tagasihoidliku nõudluse tingimustes," toob Tuisk tänases Arco Vara uudiskirjas välja büroopindade turu trendi.  Tema hinnangul kolivad uutele A-klassi pindadele enamasti B-klassi büroopindadelt tulevad ettevõtted. "Üürnikud saavutavad hinna ja tingimuste läbirääkimisel üha suurema jõu nii A- kui ka B- ja C-klassi üüripindadel," prognoosib Tuisk.
Arco Vara hinnangul leiab heas asukohas üürikliente ühele-kahele suurele büroohoonele ehk ca 5 000-10 000 m2 pinnale. "Kui maailmamajanduse olukord, büroohoonete arendajate ja arenduste finantseerijate riskivalmidus püsib stabiilsena, täidetakse praegu ehitamisel olevad uued büroohooned pooleteise-kahe aastaga, kuid vanemate büroohoonete vakantsus suureneb," kirjutab Tuisk.
Allikas: http://www.arcovara.ee/uudised

Artikkel jätkub pärast reklaami

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 08.04.26, 09:33
Korteriühistute probleemid seisavad sageli otsustusvõimetu juhatuse taga
Paljud korteriühistud elavad aastaid olukorras, kus probleemid on silmaga näha ning kuhjuvad, kuid haldusfirmat ei vahetata. Silm pigistatake kinni, oodatakse, kannatatakse ja loodetakse, et ehk läheb paremaks. Tegelikkuses piisab aga sageli ühest otsusest, et olukord muutuks.

Enimloetud

1
Uudised
  • 13.04.26, 06:00
Arakas näitas ära EfTENi selle aasta 3 eesmärki ja ühe 25-aasta pikkuse põhieesmärgi
Siin on EfTENi Läti-Leedu ambitsioon
2
Uudised
  • 10.04.26, 07:00
Galerii: 3 arendajat võimestavad magalat - vaata, mis sinna tuleb
See on praegu Tallinna suurim ehitusplats
3
  • ST
Sisuturundus
  • 10.04.26, 14:24
Aastatepikkune strateegia kandis vilja: Pro Kapital tegi keerulisel turul rekordhüppe
4
Uudised
  • 13.04.26, 09:33
Neutra plaanib Fahlesse 15-korruselist hoonet
Arhitektid, parima arhitektuurse lahenduse leidmiseks korraldab arendaja arhitektuurikonkursi!
5
Uudised
  • 13.04.26, 11:09
Koostöö arendajate ja pealinna vahel kannabki vilja: 31 planeeringuotsust kvartalis
Siia perioodi mahuvad 6 märgilist planeeringut + kae galeriid!
6
  • ST
Sisuturundus
  • 09.04.26, 11:14
Võimalus soetada Tallinna lähedal hinnakasvupotentsiaaliga ärimaa

Hetkel kuum

Noobel GALERII: Vaata, kuidas laia haardega kinnisvaraeliit rajas tulevikku!
Uudised
  • 06.04.26, 14:04
Noobel GALERII: Vaata, kuidas laia haardega kinnisvaraeliit rajas tulevikku!
Koostööfoorumil paelus investorite tähelepanu Rahvusraamatukoguga sarnase vormikeele ja sarnase paevoodriga sama arhitekti (Raine Karp) loodud rahvuslik Linnahall. See tuleb renoveerida ja kasutusele võtta
EfTEN Real Estate Fundi juhatuse esimees Viljar Arakas vaatab tulevikku.
Uudised
  • 13.04.26, 06:00
Arakas näitas ära EfTENi selle aasta 3 eesmärki ja ühe 25-aasta pikkuse põhieesmärgi
Siin on EfTENi Läti-Leedu ambitsioon
1997. aastast Uus Maad vedanud Jaanus Laugus valis enda mantlipärijaks noore ja ambitsioonika Argo Pillessoni.
Uudised
  • 24.03.26, 14:36
Kinnisvaraturgu raputab bosside lahkumislaine ja kollitab üks mõttetu äri
Investeering ja väärtuspakkumine. Püha Siimeoni ja Naisprohvet Hanna kirik (all vasakul), Rotermanni kvartali ajalooline hoonestu ühes Soolalaoga (eemal) pääsevad tänu Golden Gate´i  värskenduskuurile kergemini - püüd harmoonia poole linnaruumis on plussiks.
Uudised
  • 09.04.26, 12:58
Mis annab ärikinnisvaraturul konkurentsieelise? Siin on tahke enam kui üks
Siin peitub investoritemagnet. Lisatud US Real Estate tegevjuhi Kaarel Loigu ja Forus kinnisvara jätkusuutlikkuse juhi Jaanika Veldre kommentaarid
Eluasemeturul läheb põnevaks. Ühelt poolt langes maksuküür, teiselt poolt on väljakutseks pindade arvukus, krooni vajutab pähe kasvav sõjavari.
Uudised
  • 10.04.26, 08:30
Kas pealinna korterid hakkavad nüüd kallinema? Hea küsimus
Pooltargumendid ja vastuargumendid. Eesti eluasemeturu nooti seab Tallinna turg
Siin arenduses püüavad arendajad rakendada 5-minuti linna põhimõtet. Arendus peaks valmima 2027. aasta lõpuks. Haakumine ümbritseva linnaruumiga tõotab tuua positiivseid tulemusi.
Uudised
  • 10.04.26, 07:00
Galerii: 3 arendajat võimestavad magalat - vaata, mis sinna tuleb
See on praegu Tallinna suurim ehitusplats
Ehitustandril käib töö ja vile koos. Kahest 12-korruselisest tornist esimene peaks plaanide kohaselt valmima järgmise aasta I pooles.
Uudised
  • 08.04.26, 11:48
2 galeriid: Endover pani Volta SKAI-le nurgakivi. Kes kõik seal olid ja mis sinna küll tuleb?
VAU Halduse asutaja Alar Toomik on kinnisvara arenduse ja ehituse taustaga ning teab täpselt, mis haldusettevõtete suurimad vajakajäämised on. “Mul polnudki arendajana tasemel haldusteenust kuskilt tellida, mistõttu tuli luua VAU Haldus, kes pakuks täpselt seda, mida ise oma töös oleksin vajanud,” ütleb ta.
  • ST
Sisuturundus
  • 08.04.26, 09:33
Korteriühistute probleemid seisavad sageli otsustusvõimetu juhatuse taga

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele