Eva Kiisler • 13 juuli 2015

Rege rauta suvel: õige aeg küttesüsteemid üle vaadata

Suvel on õige aeg valmistuda järgmiseks küttehooajaks ning lasta nii korstnad, katlad kui ka soojuspumbad asjatundjal üle vaadata.

„Korstnate õige sagedusega puhastamine peab välistama tahmapõlengu ohu ning kütteseadme regulaarne puhastamine iga viie aasta tagant on ka kohustuslik. Korstnapühkija tellimist ei tasu jätta viimasele minutile ja seda võiks teha juba praegu,“ ütles PZU Kindlustuse kodukindlustuse riskijuht Kaja Pukk.

Sama kehtib muude küttesüsteemide osas. „Ka gaasikatla või soojuspumbaga hoonetes on vajalik läbi viia korralised hooldused, et süsteemid ei hakkaks streikima kõige ebasobivamal hetkel, mil väljas on miinuskraadid,“ rõhutas Pukk.

Tuleohutuse seaduse kohaselt peab üks kord iga viie aasta jooksul puhastama ahju, kaminat ja pliiti ning selle korstnat ja ühenduslõõri isik, kellel on sellekohane kutsetunnistus. Töö teostamise järel väljastatakse kliendile tõend küttesüsteemi tehnilise seisukorra ja ohutuse kohta. Muul ajal võib koduomanik ise või isik, kes vastavat kutsetunnistust ei oma, teostada vajalikke hooldustöid.

Korstnapühkija tellimise kohta saab teavet Päästeameti infotelefonilt 1524 ja lähima korstnapühkija kontaktandmed leiab veebiaadressilt www.korsten.ee.

Küttesüsteemi puhastamise nõuded asuvad http://www.tuletorjeliit.ee/?page=15

.

 

Jaga lugu:
Seotud lood
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806