Kinnisvaraäriga seotud riigikohtu lahend

Riigikohus rahuldas kinnisvaraäriga tegelenud ning tänaseks pankrotis ettevõtte Tungren ASi enam kui miljoni eurose hagi Uno ja Luule Kasevälja vastu, mille järgi tuleb viimastel tasuda Tungrenile ostutehingu ettemaks.

Riigikohus ostustas ka, et müüjad peavad raha tagastamisega viivitamise eest maksma ostjale hüvitist. Müüja omakorda väitis, et sellises olukorras oleks lepingu täitmine vastuolus hea usu põhimõttega, sest ostja ei ole kinnisasja eest maksnud ja seega pole müüja ka seda ostjale üle andnud, vahendab veebiportaal Adaur advokaadibüroo Glikman, Alvin & Partnerid originaalteksti.

Riigikohus asus aga vastupidisele seisukohale ja väitis, et hea usu põhimõttega poleks kooskõlas olukord, kus müüja saaks jätta endale osa makstud rahast, kui ostja pole tasutu eest midagi saanud.

Äripäeva teemaveeb kinnisvarauudised korraldab 18. septembril Kindlustusekonverentsi, kus teiste seas esineb ka kindlustuslepitaja Martti Merila, kes esitleb näiteid elust enesest ehk analüüsib täna aktuaalseid kindlustusega seotud kohtulahendeid. Registreeruge konverentsile SIIN

 

Jaga lugu:
Seotud lood
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhituse ja kinnisvara konverentside korraldajaTel: 58 552 554
Kristi Kool
Kristi KoolKinnisvarauudised.ee toimetajaTel: 53 003 098
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806