Tartu linnavalitsus tunnistas linnale 2016.-2017. aastaks elektrienergia ostmise riigihanke võitjaks nii tänavavalgustuse kui ka linna asutuste osas Alexela Energia ASi.
Elektrit ostetakse 2016.-2017. aastal börsihinnaga, sarnaselt käesolevale aastale, pakkujad tegid pakkumuse marginaali (teenustasu) osas.
Tänavavalgustuse osas pakkus Alexela Energia AS müüja marginaaliks 0,30 EUR/MWh ja linna asutuste osas 0,41 EUR/MWh(mõlemad hinnad ilma käibemaksuta). 2015. aastal olid marginaalid vastavalt tänavavalgustuse osas 0,60 EUR/MWh ja linna asutuste osas 0,66 EUR/MWh, seega on teenustasud Tartu linna jaoks järgmisest aastast tunduvalt madalamad.
Ostetavast elektrienergia kogusest peab 2016.-2017. aastal igal kuul moodustama vähemalt 30% taastuvatest energiaallikatest toodetud elektrienergia. Käesoleval aastal oli taastuvenergia osakaal 20%.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Riigihanke eeldatav kogumaht oli 18 500 MWh ning see oli jaotatud kaheks osaks: tänavavalgustus (8100 MWh) ning linna koolid, lasteaiad ja muud asutused (10 400 MWh). Mõlemas hankeosas esitati seitse pakkumust.
Ostetava elektrienergia maht sõltub tegelikust tarbimisest ning linnal ei ole kohustust eeldatava kogumahu ulatuses elektrit osta.
Autor: kinnisvarauudised. ee
Seotud lood
Korteriühistud on erinevad: ühes veereb elu tegusa juhatuse eestvedamisel nagu hernes, teisel on kõik ligadi-logadi: remonditööd, mis ette võetakse, kipuvad venima jääma, trepikojad on räpased, majaümbruse heakord jätab soovida ja majaelanikud nurisevad. „Kui on näha, et asju kuidagi järje peale ei saada, tasub ehk kaaluda lepingu sõlmimist mõne haldusfirmaga,“ ütleb Ronald Tõnisson, korteriühistute haldusteenust pakkuva Pindi Kinnisvarahalduse tegevjuht.