Eva Kiisler • 18. september 2015
Jaga lugu:

Hind, kate või hea maine: mis on kindlustamisel kõige olulisem?

Tänasel Äripäeva Kindlustuskonverentsil 2015 peetud diskussioonil paluti esinejatel järjestada kolm kõige olulisemat aspekti kindlustamisel, millest kindlustusvõtja peaks lähtuma: kindlustuse hind, kindlustuskate ja kindlustusseltsi maine.

Diskussioonis kindlustusklienti esindanud Omniva finantsarendusjuht Argo Servet ütles, et paraku jääb esimesele kohale siiski hind. “Kindlustusseltsi maine on muidugi ka oluline, aga hanke puhul ei saa me seda kasutada. Riigi osalusega äriühingutel, nagu Omniva, on selles suhtes käed seotud,” sedastas Servet.

Kindlustusmaaklerite liidu juhatuse esimees Kaido Tropp pani esikohale esimeseks kindlustuskatte, seejärel seltsi maine ja jättis viimaseks kindlustuse hinna. “Paraku on maakler kliendi esindaja ja sageli ütleb klient, et esimesed kaks teda ei huvita,” nentis Tropp.

Kindlustajaid esindanud Kindlustusseltside liidu juhatuse esimees Mart Jesse arvas, et ühte kindlustamise olulist aspekti teise ees pjedestaalile panna on võimatu. “Inimesed vaatavad kindlustamisel eelkõige ikkagi hinna ja kvaliteedi suhet. Hind peab vastama teenuse sisule,” ütles ta.

Samas rõhutas Jesse, et klient võiks kindlustaja valimisel lähtuda ka sellest, kas kindlustusselts on Kindlustusseltside liidu liige. “Liidu liikmelisus annab garantii, et probleemide korral on olemas lepitusorgan, kuhu pöörduda,” soovitas Jesse.

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva.kiisler@aripaev.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhituse ja kinnisvara konverentside korraldajaTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Kristi Kool
Kristi KoolKinnisvarauudised.ee toimetajaTel: 53 003 098kristi.kool@aripaev.ee
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806rivo.habakuk@aripaev.ee