Lea Korem • 3. detsember 2015
Jaga lugu:

Rohealad sööstavad kõrgustesse

Keskkonnasõbralikkus on ehitusmaterjalide tootmises saamas normiks ja arhitektid näevad vaeva, et hooned nii otseselt kui kaudsemalt rohelisemad saaksid.

Milanos valmisid 2,5 miljardit eurot maksma läinud 78 ja 104 meetri kõrgused Bosco Verticale kaksiktornid, mille fassaadil ja rõdudel on 90 eri liigist 21 000 taime. Puude kastmiseks kasutatakse

Kord juba kasutatud tarbevett ja hoone välispinnalt kogutud vihmavett. Samuti on kaksitornidelpäikesepaneelid.Teine vertikaalmets on 2017. aastal kerkimas Šveitsi Lausanne’i, kus La Tour des Cedres nimelisse torni tuleb 5000 ruutmeetri suuruse ostukeskus.Singapuris on samal ajal plaanis rajada uus pilvelõhkuja, mis oleks kui külluslik fantaasiaed, kus on lopsakaid parke, koski, tiike ja katuseaedu. Planeeritavasse hoonesse tuleb kaks 34-kordsetkorterite torni ja kaks 30-korruselist äritorni, nende vahele rajatakse avalik aed.Uus kavandatav Maailma Kaubanduskeskus tuleb 408 meetri kõrgune pilvelõhkuja, mis meenutab pisut püramiidi, koosnedes üksteise otsa disainitud kuubikutest, millest iga ülemine on alumisest pisut väiksem. Tekkinud karniisidele on kavas rajada aiad, alla troopiline, ülesse arktiline ja vahepealsed vastavalt kliima kulgemisele lõunast põhja.Taiwani on kerkimas Hualien Resort and Residences, mille katusejoon järgib  taustal olevaid mägesid ja on kaetud taimedega. Hiina Shenzheni linna plaanitav energiakompanii peahoone peaks saama siseaiad ja loodust täis katuse. Ümber Singapuris asuva 15-korruselise Solaris Building keerdub rohelisuse lint. Hiinasse soovitakse rajada “põllu” pilvelõhkujaid, kus igal korrusel oleksid nii korterid kui ka alad viljapuude ja juurviljade kasvatamiseks.Maailma suurim murukatus tuleb Calforniasse, Cupertino linna. 12 hektari suuruse murukatuse alla tulevad korterid, äripinnad, ostukeskus, kino, bowlingurajad, uisupark, terviseklubi ja jooksurada.

Täpsemalt loe rohelise disainiga majadest Ehitusuudiste erilehest

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva.kiisler@aripaev.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhituse ja kinnisvara konverentside korraldajaTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Kristi Kool
Kristi KoolKinnisvarauudised.ee toimetajaTel: 53 003 098kristi.kool@aripaev.ee
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806rivo.habakuk@aripaev.ee