Täpselt paika pandud sisekorra eeskiri aitab vältida kortermajas ette tulevaid tülisid ja pahandusi, soovitab Eesti Korteriühistute Liidu õigusosakonna juhataja Urmas Mardi.
Maja sisekorra eeskiri aitab tülisid vältida
  • Foto: Raul Mee
"Näiteks kui mõni naaber on harjunud majas suitsetama, või käib palju hiliseid ja lärmakaid külalisi - sellised olukorrad on ühistutes ühed suuremad tüliõunad," rääkis Mardi.
Tema sõnul tulekski ühistul võimalikult detailselt paika seada maja sisekorra reeglid. "Reeglites peaks täpselt ära märkima, missugused keelud kehtivad suitsetamisele hoones, millal algab öörahu, kuidas peavad ennast üleval pidama korteriomanike külalised," loetles Mardi punkte, mis sisekorra eeskirjas kirjeldatud võiks olla.
"Aga seal võib kirja panna ka näiteks pööningu kasutamise reeglid - kuidas on korraldatud majaelanike asjade hoiustamine pööningul ning kas pesu kuivatamine seal on lubatud," rääkis Mardi. "Niisamuti tuleks ära kirjeldada ühise aialapi või grillinurga kasutamine, et arusaamatusi ei tekiks."

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 10.06.26, 12:08
Riias kerkib kvartal, kus kontor on enamat kui töökoht
Veel mõni aasta tagasi tähendas uue kontori otsimine eelkõige head asukohta ja mõistlikku hinda. Täna on ettevõtete ootused muutunud. Üha olulisemaks on saanud küsimus, kas tegemist on keskkonnaga, kuhu inimesed tahavad päriselt kohale tulla, kus on hea töötada ning mis aitab ka ettevõttel kasvada.

Hetkel kuum

Leiamaakler.ee asutaja Fred Pedersen tegi põhjaliku analüüsi.
Uudised
  • 24.07.26, 06:15
Tahad osta korterit otse omanikult? Vaata, kui palju Sinult küsitakse tegelikult
Vaata tervet Eestit hõlmavat graafikut - olukord on kõnekas
Hooneid muudkui kerkib.
Uudised
  • 21.07.26, 11:18
Tartu uusarenduste pakkumine paisub, arendajate hinnasoovid on turust kaugel ees
Erinevalt Tallinnast pole Tartu linnas uusarenduste jaoks enam kuigi palju ruumi
Bonava müügi- ja turundusjuht Lauri Laanoja.
Uudised
  • 27.07.26, 08:45
Paisuv parkimisvajadus võib tekitada 2-toaliste korterite defitsiidi
Kodulaenuvõtjaile on saabunud uus normaalsus
Uudised
  • 27.07.26, 11:09
Kodulaenuvõtjaile on saabunud uus normaalsus
Äripäeva kinnisvarakonverensti vestlusringi juhtis Aigar Vaigu. Foto: Raul Mee.
Saated
  • 22.07.26, 10:19
Uued kinnisvarajuhid: suur allahindlus õõnestab usaldust
Taavi Soorm, Kristjan-Thor Vähi ja Ingvar Allekand vaatasid olukorrale ning perspektiivile otsa igaüks omal moel. Moderaatorina ohjas vestlust Aigar Vaigu.
Uudised
  • 23.07.26, 13:07
Arendajad Lätist: Seal on odavam. Ei, see on nõukanostalgia. Aga meie oleme seal juba ammu
Pildis on edulood, ebaõnnestumistest ei räägita
Esimese maja eeldatav valmimisaeg on sügis 2027 ja kahel järgmisel sama aastalõpp.
Uudised
  • 22.07.26, 12:20
Galerii: Everaus alustas Tartu veeres 10,5-miljonilise arenduse ehitamist
Janar Muttik: Tartu linna hinnatase on paljude noorte perede jaoks liikunud piirini, kus suurema ja mugavama kodu otsing liigub linnast veidi välja.
Miks kulub kinnisvaras endiselt kolmandik tööajast info otsimisele ja kuidas seda muuta saaks?
  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:56
Miks kulub kinnisvaras endiselt kolmandik tööajast info otsimisele ja kuidas seda muuta saaks?

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele