Eva Kiisler • 15 detsember 2015

Ralli kaubanduspindade turul jätkub: Sikupilli kerkib kõrgusse

Sikupilli kaubanduskeskus  Foto: Raul Mee

Praegu üsna pisikese Sikupilli kaubanduskeskuse asemele võib kerkida kuni 11-korruseline äri- ja büroohoone. Tallinna linnavalitsus algatab homsel istungil detailplaneeringu, mille eesmärgiks on luua võimalused keskuse laiendamiseks.

Tartu mnt 87 kinnistu detailplaneeringu koostamise eesmärk on ärimaa sihtotstarbega kinnistule ehitusõiguse määramine olemasoleva kaubanduskeskuse ümberehitamiseks ja laiendamiseks ning kuni 11 maapealse ja ühe maa-aluse korrusega hooneosade ehitamiseks. Hoone alumised korrused on ette nähtud kaubandus-teeninduspindadeks ja kõrgemad korrused büroodeks, teatas Tallinna Linnavalitsus.

Sossi mäele tuleb kõrghoonete piirkond

Planeeritav ala asub teemaplaneeringu „Kõrghoonete paiknemine Tallinnas” järgi Sossi kõrghoonete piirkonnas, kus hoonete kõrgus võib olla merepinnast kuni 83 meetrit.

Sossi mäe struktuurplaanis, mis sisaldab piirkonna linnaehituslikku visiooni, on seatud eesmärgiks kujundada Sossi mäele tiheda linnaliku struktuuriga vaheldusrikas keskkond, mille moodustavad erineva kõrgusega hooned koos olemasolevate mälestistega.

Tartu maantee sihiline vaatekoridor kuulub muinsuskaitseala kaitsevööndisse, see seab tingimuse, et piirkonda ehitiste kavandamisel tuleb tagada vanalinna silueti vaadeldavus.

Planeeritava maa-ala suurus on 4,14 ha. Detailplaneeringu algatamise taotluse esitas esitas Sikupilli Keskus OÜ. Detailplaneeringu taotluse juurde on lahendusettepaneku ja illustreeriva materjali koostanud Arhitekt Tarbe OÜ.

Planeeritav maa-ala asub Tallinnas Tartu maantee, Lasnamäe tee, Katusepapi ja Pallasti tänavate vahelisel alal, tiheda liiklusega Tartu maantee ääres.

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806