Autorid: Annika Matson, Annika Matson Kald • 18. detsember 2015

15 nippi kinnisvaraomanikule

Kinnisvaraomaniku ülesandeks on ennetada tuleohtu
Autor: Veiko Tõkman

Äripäev jagas kinnisvararubriigis sel aastal mitmeid nõuandeid nii omanikele kui ka üürnikele.

Alates sellest, kuidas piparkoogilõhn aitab objekti kiiremini müüa, ja lõpetades sellega, millised kohustused kaasnevad kinnisvara omamisega. Toome praktilisemad neist taas lugejateni.

Vali isemõtlev maja

Inimeste teadlikkus nutimajadest on endiselt madal, ent kaasaegsed hooned oskavad ise enda haldamisega seonduvaid otsuseid langetada, jättes omanikule vaid kasutamis- ja elamisrõõmu.

Tänaseks on nutimajad muutunud täielikult automatiseerituks ning majaomaniku põhiline roll on lihtsalt aeg-ajalt maja tegevusel silma peal hoida. "Nutimaja peab muutma elu lihtsamaks, mugavamaks ja läbipaistvamaks ning ennetama probleeme," rääkis Võrguvara ASi nutimaja lahenduste juht Reijo Sirila. Samas soovitas ta siiski alles jätta näiteks klassikalised lülitid, kust külla tulnud vanaema talle omasel viisil valgusti põlema lülitada saab.

Kuna lõppkasutaja ei tea tegelikku tehnoloogiat, on viimasel ajal kombeks "nuti" külge kleepida kõikidele seadmetele, mida on võimalik telefoniga juhtida. "Tegelikult ei ole nutimaja vaid valgustite ja temperatuuri juhtimine telefonist, vaid maja peab lisaks mugavuse pakkumisele koondama kokku vajaliku informatsiooni ja selle alusel otsuseid vastu võtma," rõhutas Sirila.

Lugege seda lugu pikemalt edasi Äripäevast

 

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806