Tallinnas Tammsaare teel asuv Mustamäe Keskus avab uksed 12. veebruaril. Tegemist on uudse kontseptsiooniga kaubakeskusega, kus põhirõhk on pandud meelelahutusele.
Mustamäe Keskuse üldpind on kokku üle 21 000 ruutmeetri ning üüripind ca 13 500 ruutmeetrit, millest ligi pool läheb Apollo kobarkino ja teiste vaba aja veetmise võimaluste tarbeks. Neljandiku keskusest hõlmavad arvukad toidukohad. Keskuses asuvad veel Lottemaa siseruumide teemapark ja spordiklubi.
"Tänapäeval kerkivadki uue põlvkonna kaubanduskeskused ning olemasolevad peavad ajaga kaasas käima. Kolmanda põlvkonna keskustes on enam rõhku pandud meelelahutusele. Näiteks on keskuses kino. USAs lisatakse lausa lõbustusparke," iseloomustab olukorda järjest pingelisemaks muutuval kaubanduspindade turul Uus Maa ärikinnisvara analüütik igor Habal.
Mustamäe Keskus asub Tammsaare tee ääres, Sõpruse puiestee ja Mustamäe tee vahelisel alal. Keskuse ehitajaks oli OÜ Astlanda Ehitus ja Eventus Ehitus OÜ konsortsium, kellel on olemas varasem kogemus nii analoogsete keskuste kui Pärnumaal asuva Lottemaa ehituse näol. Keskuse omanik on East Capital Baltic Property Fund II.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Autor: Eva Kiisler, ehitusväljaannete juht
Seotud lood
Tallinna Kesklinna lähim suur lao- ja tootmispindade piirkond Liiva Keskus kasvab uue kaasaegse lao- ja kontorihoone võrra. 21. mail peeti Liivametsa 5 kinnistule rajatava ligi 3000-ruutmeetrise stock-office tüüpi ärihoone sarikapidu. Tegemist on pikalt ette valmistatud projektiga, mille eesmärk on kujundada Liiva Keskusele esinduslik sissepääs ning pakkuda paindlikke ruumilahendusi ettevõtetele, kes hindavad head asukohta ja kvaliteetset ärikeskkonda.