23. veebruar 2016

Kinnisvarahindajate elu muutub karmimaks

Hinnang kinnisvara tegelikule seisu- ja olukorrale peaks olema adekvaatne.
Autor: Adres Haabu

Mõni aeg tagasi märkis Advokaadibüroo LEXTAL vandeadvokaat Urmas Ustav, et nii mõnegi kinnisvarahindaja tegevus ei kannata kriitikat. Nüüd on Rahandusministeerium kehtestamas määrust, mille sisu on kinnisvarahindajate töö täpsustamine ja nõuete karmistamine.

Määruse eesmärk on, et kinnisvarahindaja peab olema piisavate teadmiste, kogemuste ja oskustega. Samuti piisavalt sõltumatu krediidiotsuse tegemise protsessist, et anda erapooletu hinnang kinnisvara väärtusele.

Plaanitavate muudatuste kohaselt võib tagatist edaspidi hinnata krediidiandja või -vahendaja ise (organisatsioonisiseselt) või vastav teenusepakkuja. Lisaks peavad kõik välised hindajad omama alates 21. märtsist kutsetunnistust, mis tõendab nende teadmisi, oskusi ja kogemusi. Samas peavad neile nõuetele vastama ka isikud, kes hindavad tagatist krediidiandja organisatsioonis töötades.

Välise kinnisvarahindajana tegutsemiseks on võimalus taotleda kutset, mille saamiseks viib eksameid läbi Eesti Kinnisvara Hindajate Ühing.

Rahandusministeerium selgitas samas, et tegu on ühe rakendusaktiga nii öelda kiirlaenupaketile ehk krediidiandjate ja –vahendajate seadusele (KAVS), mis märtsis jõustub ning tegemist ei ole üldise muudatusega.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806