Autor: kinnisvarauudised.ee • 19. mai 2016
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Linnavõim töötleb kommunaalkorteri asunikke

Abilinnapea Eha Võrk märkis, et linnavõim teeb vahet pahatahtlikel ja olude sunnil mittemaksjatel.
Foto: Arno Mikkor
Tallinna linna poolt üürile antud eluruumide kasutamise eest võlgu olevate üürnike arv vähenes aastaga 160 isiku võrra.

„Võlgu olevate üürnike arv väheneb tänu järjepidevale tööle võlgnikega,“ ütles abilinnapea Eha Võrk. „Võlglaste aktiivne väljatõstmine on pannud ka võlglastest naabreid mõistma üüri maksmise vajalikkust.“

Aasta lõpu seisuga tasusid üüri ja kõrvalkulusid korrektselt 87% linnale kuuluvate eluruumide üürnikest. Kokku 4921 eluruumist on üürivõlaga koormatud 638, neist pikaajalisi võlgnikke on 132. Kogu võlasumma oli 279 097 eurot, sealhulgas pikaajaline võlg 179 364 eurot.

Võrgu sõnul näitab maksedistsipliini silmapaistvat paranemist asjaolu, et viie aastaga on üürivõla kogusumma ligi kaks korda väiksemaks kahanenud – 2010. aasta lõpul oldi eluruumide kasutamise eest võlgu 460 704 eurot ning võlglasi oli 1159.

2015. aastal pöördusid Tallinna Linnavaraamet ja elamute haldurid kui Tallinna linna esindajad üürilepingust tulenevate vaidluste lahendamiseks Tallinna Üürikomisjoni 62 korral ja kohtusse 11 korral. Tallinna Üürikomisjoni ja kohtu otsuste täitmise käigus vabanes mullu väljatõstmise läbi 19 eluruumi.

Seisuga 31. detsember 2015 kuulus Tallinna linnale 3027 eluruumi, erasektorilt kasutusse võetud eluruume oli 1894. Tallinna linnale kuuluvatest eluruumidest kokku 2514 asuvad tervikuna linnale kuuluvates elamutes. Erasektorilt on kasutusse võetud kokku 1894 eluruumi, neist 680 korterit Meeliku tänaval ja 1214 korterit Raadiku tänaval.

Võrk tõdes, et paljudel võlglastel on raske ots otsaga kokku tulla ning nad jätavad üüriarve õigeaegselt tasumata lihtsalt paratamatusest. „Ent nad kannavad eluruumikulud väikese viivitusega, veel enne järgmise arve saamist,“ ütles Võrk. „Eks neisse tuleb suhtuda mõistvalt – tegemist ei ole mitte vastutustundetu, vaid olude sunnil tekkinud makseviivitusega. Makseraskused tulenevad eelkõige kommunaalkulude – elekter, soojus jt – pidevast kasvust ning kommunaalkulude tõttu tekib võlg paljudel just talveperioodil.“

Võrgu sõnul on paraku ka neid pahatahtlikke üürnikke, kes põhimõtteliselt ei taha aru saada, et linnakorteris elamise eest peab üüri maksma. „Nendega me tegeleme üha jõulisemalt,“ kinnitas Võrk.

Liitu Kinnisvarauudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Kinnisvarauudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Siim SultsonKinnisvarauudised.ee juhtTel: 53330 651
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 5123 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51990 655
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58361 474