10 juuni 2016

Tartu plaanib koolide remondiks laenamist

Tartu idaringteele rajati kaks aastat tagasi sild üle Emajõe.  Foto: Hassu Herstmann

Tartu linna volikogu kiitis heaks ja suunas avalikustamisele linna eelarvestrateegia projekti aastateks 2017-2020, mille peamised eesmärgid on kõigi põhikoolihoonete renoveerimine, linnaelanike arvu kasvatamine, töökohtade loomine ja elamumajanduse arendamine.

Tartu linn soovib kaheteist aastaga korda teha kõik põhikoolihooned, milleks peaks praeguse prognoosi kohaselt kuluma kokku 81 miljonit eurot. Ülesande täitmiseks näeb eelarvestrateegia ette linna laenukoormuse suurendamist. Eelseisva nelja aasta jooksul on kavas Raatuse kooli, Variku kooli ja Annelinna gümnaasiumi täielik remont. Raatuse kooli õppehoone rekonstrueerimise projektis osalemiseks ja riigi toetusmeetmest raha taotlemiseks andis volikogu linnavalitsusele täna juba ka loa.

Haridusvaldkonna kõrval on eelarvestrateegias olulisel kohal investeeringud infrastruktuuri, eelkõige kaasrahastusega projektide realiseerimine nagu idaringtee kolmas etapp ja kergliiklusteede rajamine. Strateegia näeb ette tegevusi uute tehnoloogiate ja teadussaavutustega seotud töökohtade loomiseks, valglinnastumise vähendamiseks ja linnaelanike arvu suurendamiseks ning elamumajanduse arendamiseks.

Eelarvestrateegia ja arengukava muudatusettepanekud on avalikul väljapanekul 15. juunist kuni 15. augustini Tartu linna veebilehel, teatasid linnavõimud.

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806