• 15.08.16, 10:20
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Teises kvartalis sõlmiti kinnisvaralepinguid 721 miljoni eest

Statistikaameti andmetel sõlmiti tänavu teises kvartalis 12 583 notariaalselt tõestatud kinnisvara ostu-müügilepingut, mille väärtus oli kokku 720,8 miljonit eurot.
Tänavu teises kvartalis sõlmiti 12 583 notariaalselt tõestatud kinnisvara ostu-müügilepingut,
  • Tänavu teises kvartalis sõlmiti 12 583 notariaalselt tõestatud kinnisvara ostu-müügilepingut,
  • Foto: Andras Kralla
Tehingute arv on võrreldes 2015. aasta teise kvartaliga on kasvanud 3 protsenti ning väärtus kasvanud kokku 3,5 protsenti, lähtub statistikaamet andmetest.
Korteriomandi ostu-müügilepinguid sõlmiti tänavu teises kvartalis 6352 ehk 2,4 protsenti enam kui aasta varem samal perioodil. Korteriomandi ostu-müügilepingute koguväärtus oli 346,6 miljonit eurot ehk 0,2 protsenti väiksem kui aasta varem.
Hoonestatud kinnisasjadega tehti teises kvartalis 2324 tehingut kokku 245,7 miljoni euro eest, tehingute arv aastaga kasvanud 2,1 protsenti ja koguväärtus vähenenud 1,8 protsenti.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Hoonestamata kinnisasjadega tehti 128,5 miljoni euro eest 3907 tehingut. Tehingute arv kasvas 2,4 ja koguväärtus 30,2 protsenti.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 13.10.25, 11:56
Kui ehitaja ühineb projektiga alles projekteerimise lõpus, on viga juba sisse programmeeritud
Lõviosa ehitusprojekti eelarvest ja kvaliteedist pannakse paika lähteülesannet koostades. Kui ehitaja sel hetkel koos tellija ja projekteerijatega laua taga ei istu, võib lõpphind kujuneda valusaks üllatuseks. Ehitusfirma Rand ja Tuulberg AS partnerlussuhete- ja müügijuht Kristjan Mardna räägib, kuidas ehitaja varajane kaasamine aitab vältida lisakulusid ja tagab, et unistused püsiksid kooskõlas reaalse eelarvega.

Hetkel kuum

Arco Vara tegevjuht Kristina Mustonen seisab hiljuti  ettevõtte omandatud Lutheri kvartali taustal.  See Tallinna südalinna kroonijuveel hakkab mängima aiva olulisemat rolli.
Suur lugu
  • 22.10.25, 11:46
Turujagamine. Arendajad: need arendajad on edaspidi võitjad, need kaotajad
Turureha liigub armutult edasi. Kas ehitajate õnn jääb üürikeseks?
LEADELL Pilv Advokaadibüroo vandeadvokaat ja partner Pirkka-Marja Põldvere.
Uudised
  • 20.10.25, 10:48
Vastulause: Broneerimisleping ei ole tühine paber – ärge eksitage ostjaid vastupidisega!
Viimastel aastatel on artikli autori praktikas nii esimese kui teise astme kohtud lihtkirjaliku broneerimislepingu kehtivust eeltoodule tuginedes korduvalt kinnitanud. Vastupidiseid näiteid ei ole!
Remicon OÜ juhatuse liige Alex Roost jagab asjatundlikke näpunäiteid.
Uudised
  • 24.10.25, 06:45
A-energiaklassiga elamud on energiatõhusad, aga mitte alati kulutõhusad
A-klassi maja värsked korteriomanikud avastavad alles pärast sissekolimist, et kommunaalkulud võivad olla samasugused või isegi kõrgemad kui vanemates majades.
Saue Smart ärihoonele omistati LEED Silver sertifikaat, mis kinnitab hoone vastavust rahvusvahelistele keskkonnasäästlike ehitiste standarditele.
TOP
  • 15.10.25, 09:57
Hoonearendajate TOP | Võitja käive ja kasum tegid võimsa hüppe
Uue kinnistu soetamine on Liveni jaoks strateegiline samm, mis kindlustab pikaajalise arendusmahu ühes Tallinna kiiremini arenevas piirkonnas, kommenteeris Liveni nõukogu esimees Andres Aavik.
Uudised
  • 22.10.25, 09:43
Liven kavatseb Haaberstisse 20-miljonilist arendust
See tehing võimaldab meil realiseerida väärtust, mis on loodud stabiilselt tootvate investeeringute kaudu, ja suunata kapital ümber uute kasvuvõimaluste poole, osutab Summus Capitali investeeringute juht ja juhatuse liige Hannes Pihl.
Uudised
  • 21.10.25, 15:00
Kõrgem käik: Summus tuulutab portfelli Eestis ja Lätis, et hõlvata Poolat
Müüki lähevad Saarema Auriga ja Riia Damme. Ettevõte jätkab Poola hõlvamist.
Värske kvartal laiub Bekkeri sadama juures.
Uudised
  • 17.10.25, 11:16
Galerii: Scandium avas Marati kvartali
Vaata, kes kõik avamisel olid ja mida nad tegid! Lisaks kvartalis välis- ja sisevaated.
  • ST
Sisuturundus
  • 13.10.25, 11:56
Kui ehitaja ühineb projektiga alles projekteerimise lõpus, on viga juba sisse programmeeritud

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele