• 20.09.16, 11:20
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Risto Vähi ajaleheartiklis: Üle 250 000 euroste korteritega on probleeme

Kinnisvaraarendajad korraldavad Tallinna uute kortermajade nurgakivi paneku puhul kontserte, Kalevi staadioni kõrval peeti lausa tantsupiduUusi kortereid kerkib Tallinnasse meeletu kiirusega. Kas neile ka ostjaid jagub, küsib tänane Päevaleht.
Uus Maa analüütik Risto Vähi
  • Uus Maa analüütik Risto Vähi
  • Foto: Mарина Xодус лицензированный маклер Uus Maa Kinnisvarabüroo
Uus Maa kinnisvarabüroo analüütik Risto Vähi näeb probleemi kesklinna kallimas kinnisvaras, mille lõpphind on 250 000 eurot ja rohkem. Neid kortereid on keerulisem müüa. Turul teevad tähelendu äärelinnas asuvad perekorterid, samuti kahetoalised korterid. Äärelinnades on arenduste tase hea, porimülkaid enam ei pakuta, sõnatakse artiklis.
„Uute korterite turul on konkurents tõesti suur. Pakutakse allahindlusi, köögimööblit ja muid lisasid. Paberil müümise osatähtsus on vähenenud. Peamiselt seetõttu, et inimestel on aega. Pakkumisi on palju ja rabada pole vaja,” selgitab Vähi.
Praegu kinnisvaraturul muusika mängib, aga mis saab siis, kui muusika vaiksemaks jääb? Kinnisvaraeksperdi Tõnu Toompargi arvates võib muusika vaiksemaks jääda siis, kui muutub finantseerimine. 2005. aastal hakkas euribor tõusma ja saavutas üle 5% lae 2008. aastal. Me teame, mida see kaasa tõi. Aga kui finantssektor olulisi muudatusi ei tee?

Artikkel jätkub pärast reklaami

„2014. aastal kukkus tehingute arv kahe kvartali jooksul oluliselt. Sellel ei olnud ühtegi suurt põhjust, pigem hulk väiksemaid nagu Ukraina kriisi eskaleerumine, kinnisvarahindade tõus ja pakkumiste arvu kasv. Turul tõmmati korraks pidurit. Kas ka nüüd võib midagi sellist oodata? Ei oska ega taha prognoosida. Kodu ostmiseks on praegu hea aeg,” kinnitab Toompark kõnealuses artiklis.
Täismahus on originaalartikkel loetav Päevalehest.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 19.05.25, 15:00
Millerhawk vähendas hoone süsiniku jalajälge kolmandiku võrra – ilma lisakuluta
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele