7. november 2016

Sotsiaalmaksu miinimum kahjustab kinnisvarasektorit

Toomas Tamsar
Autor: Raul Mee

Praegune sotsiaalmaksu miinimum ei lase kinnisvarasektoril palgata osalise koormusega tööd otsivaid inimesi ning kahjustab ettevõtteid, leiab Eesti Tööandjate Keskliidu juht Toomas Tamsar.

Tervise- ja tööministri Jevgeni Ossinovski tegi reedel ettepaneku kaaluda tööandja sotsiaalmaksu miinimumkohustuse langetamist. Eestis on sotsiaalmaksule kehtestatud minimaalne kuumäär, millelt maksu tasuda tuleb. See on ka üheks ravikindlustuskaitse tekkimise aluseks. 2016. aastal on sotsiaalmaksu minimaalse kohustuse aluseks olev kuumäär 390 eurot, seega on sotsiaalmaksu minimaalne kohustus tööandja jaoks 128,7 eurot kuus ja FIE jaoks 386,1 eurot kvartalis.

“Hea ettepanek, mida oleme ka ise korduvalt teinud,” kommenteeris Toomas Tamsar. “Täna ei ole paljudele tööandjatele osalise koormusega inimese palkamine mõistlik, kuna see läheb kallimaks kui täistööajaga töötaja. Ja seetõttu on meil inimesi, kes täiskoormusel töötada ei saa või ei soovi, osakoormusega aga neile sobivaid töökohti lihtsalt pole.”

Tamsar märkis, et sotsiaalmaksu miinimumi nõude kaotamine või oluline leevendamine tekitab võimaluse osalise tööajaga tööle minna sektoritesse, nagu jaekaubandus, toitlustus, kinnisvarahaldus jt, kus on levinud madalad palgad.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806